Zespół Lipali kręcił w Gdańsku teledysk [ZDJĘCIA]

  Zespół Lipali kręcił w Gdańsku teledysk [ZDJĘCIA]

  Ewelina Oleksy

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Zespół Lipali kręcił w Gdańsku teledysk [ZDJĘCIA]
  1/21
  przejdź do galerii

  ©Przemysław Świderski

  Leszek Możdżer, Katarzyna Figura, Yach Paszkiewicz, Tymon Tymański, Mirosław Baka, Natalia Partyka, Piłkarze Lechii Gdańsk - to tylko kilkoro z grona znanych mieszkańców Trójmiasta, których zobaczymy w najnowszym klipie Lipali. Zespół pod sterami Tomasza Lipnickiego nagrywał go w Gdańsku. I zaprosił mieszkańców do wzięcia udziału w zdjęciach.
  Zdjęcia były nagrywane do utworu pt. „Chłopcy”. To czwarty singiel z płyty „Fasady”, która została nominowana do Nagrody Muzycznej Fryderyk 2016 w kategorii rockowy album roku.

  - Ideą teledysku do utworu „Chłopcy”, realizowanego we współpracy z Wydziałem Promocji, Informacji i Komunikacji Społecznej gdańskiego magistratu, jest pokazanie wyjątkowego charakteru Gdańska i jego mieszkańców - informuje Michał Piotrowski z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
  - Autor scenariusza Andrzej Ballo zaplanował zabawne epizody dla każdego z gości. Zespół przemierzał gdańskie ulice, napotykając ich na swojej drodze. Zgodnie ze słowami pojawiającymi się w piosence „Idziemy wciąż, żyjemy wciąż”, to właśnie wędrówka będzie przewodnim motywem klipu. Pojawią się w nim także związane z Gdańskiem sceny symbolizujące solidarność, odwagę, przemianę i w końcu wolność - wskazuje.

  Ale w teledysku, poza gwiazdami, nie może zabraknąć i fanów, którzy są motorem napędowym każdego zespołu. Chętnych do wystąpienia w klipie muzycy zaprosili do klubu Wydział Remontowy na pl. Solidarności.

  Klip był nagrywany w Gdańsku do soboty, 18.06.2016 r.

  - Zespół z gośćmi odwiedził m.in. Europejskie Centrum Solidarności, Teatr Wybrzeże, Stocznię Gdańsk, centrum twórczości WL4 i Akademię Muzyczną - wymienia Michał Piotrowski.


  Zobacz więcej ZDJĘĆ z nagrywania teledysku do piosenki "Chłopcy" zespołu Lipali w Gdańsku  W lipcu 2015 roku Gdańsk także był bohaterem klipu - wówczas do piosenki pt. „Bursztyn” zespołu Formacja Nieżywych Schabuff.

  Czytaj więcej na ten temat: Formacja Nieżywych Schabuff nagrywała w Gdańsku teledysk [WIDEO, ZDJĘCIA]

  Gdańsk i Gdynia grały też w popularnych serialach telewizyjnych.

  W Gdańsku kręcono m.in. wiele scen do bardzo popularnego serialu „Prawo Agaty” z Agnieszką Dygant w roli głównej. Gdynia natomiast była miejscem akcji takich produkcji jak „Rodzinka.pl” z Małgorzatą Kożuchowską i Tomaszem Karolakiem czy „Aż po sufit” z Edytą Olszówką i Cezarym Pazurą.

  Zobacz też:

  ewelina.oleksy@polskapress.pl

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo