Zerowy PIT od 1 sierpnia - ulga dla młodych do 26 roku życia. Nie zapłacisz podatku PIT mając dochody poniżej 85,5 tys. zł 26.08.2019

Pola Lewicka

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Zerowy PIT dla młodych wejdzie w życie 1 sierpnia 2019 roku. PIT 0 dla osób do 26. roku życia został uchwalony przez Sejm. Oznacza to, że osoby poniżej tego wieku i których dochody nie przekraczają 85,5 tys. zł rocznie będą zwolnione z podatku. Zmiany będą obowiązywać od 1 sierpnia 2019. Za przyjęciem ustawy głosowało 419 posłów. Przeciw było 4.

Zerowy PIT od 1 sierpnia

Sejm przyjął ustawę o zerowej stawce PIT dla osób do 26. roku życia.

Pit 0. Dla kogo nowa ulga? Kto jest nią objęty? PitDlaMłodych

W 2019 r. limit zwolnienia będzie wynosił 35 636,67 zł, czyli 5/12 limitu rocznego, ponieważ zwolnienie będzie obowiązywać przez 5 miesięcy, od sierpnia do grudnia. - czytamy na stronie Ministerstwa Finansów - Zwolnienie będzie obowiązywać niezależnie od liczby umów lub liczby płatników. Jeżeli zarobki przekroczą próg, to dopiero nadwyżka (ponad 85 528 zł) będzie opodatkowana według skali podatkowej.

Zerowy PIT - ulga dla młodych pracowników do 26 roku życia. Od jakiej kwoty? Komu przysługuje? Kiedy ulga zacznie obowiązywać

Zerowy PIT dla pracowników do 26. roku życia. Jak podaje Ministerstwo Finansów, skorzysta na tym 2 miliony młodych ludzi. Zwolnienie z podatku będzie dotyczyło osób, których roczny dochód nie przekroczy 85528 zł rocznie. Zdaniem ministerstwa dzięki tej zmianie młode osoby będą miały lepszy start na rynku pracy. Jeśli kwota w rozliczeniu rocznym przekroczy 85 528 zł, wówczas płatnik zostanie objęty podatkiem w wysokości 32%. Przepisy o uldze wejdą w życie 1 sierpnia 2019 r. i będą mieć zastosowanie do przychodów uzyskanych od 1 sierpnia 2019 r.

POLECAMY NA STRONIE KOBIET:

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

g
gfhgfhgfd

Bzdury. Ludzie po studiach wyższych inżynierskich często nie mogą znaleźć pracy a jak znajdują to za ok 2000 zł netto? To jest fantastyczne? I jeszcze tym na studiach się obniża podatki, którzy i tak mają zniżki jako studenci, gdzie tu logika??

A
An

Szkoda, że wprowadzają to teraz, gdy warunki pracy dla młodych są fantastyczne i drzwi do pracy stoją przed nimi otworem i płaca też na dobrym poziomie, byle tylko młodemu się zechciało.

10 lat temu przy ogromnym bezrobociu i mizernej pensji nikt młodym nie pomagał. Mieszkania w kredynie CHF trzeba było zaciągać, chcąc żyć samodzielnie.

Teraz nieba chcą przychylić, a poziom intelektualny, chęci do pracy i zaangażowania w pracy minimalne, co by się nie zmeczyć zbytnio.

M
Miłka

Ale składkę na Ubezpieczenie zdrowotne 9% (ZUS-52) muszą płacić-o tym cichutko..Pis anie się nie zająknie.

Więc tak naprawdę młodzi zyskują tylko 9%-

Dodaj ogłoszenie