Żelazna defensywa obu drużyn [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Mecz UKS PCM Kościerzyna z Dwójką Profil Nowy Sącz okazał się trudną przeprawą dla zespołu Dariusza Męczykowskiego.

Nasze zawodniczki miały wiele kłopotów w sforsowaniu dobrej obrony zespołu z południa kraju, szczególnie w pierwszej odsłonie. Od pierwszych minut to przyjezdne miały przewagę na parkiecie, w efekcie czego wyszły na prowadzenie 3:0.

Mimo upływu minut, kościerzynianki nie były w stanie skutecznie skończyć akcji ofensywnych. Sytuacja zmieniła się dopiero na 5 minut przed końcem pierwszej odsłony, kiedy to podopieczne D. Męczykowskiego po raz pierwszy objęły prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:8 dla gospodyń. Druga część meczu to zupełnie inna gra naszej drużyny.

Zawodniczki z Kościerzyny zaaplikowały przeciwniczkom 8 bramek, a te odpowiedziały tylko jedną. Tak dużej przewagi przyjezdne nie były już w stanie odrobić. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem UKS PCM Kościerzyna 22:15. Kolejny mecz zespół z Kościerzyny rozegra za tydzień, 25 kwietnia. Przeciwnikiem szczypiornistek Dariusza Męczykowskiego będzie zespół Polonii Kępno.

Mamy nadzieję, że po tym meczu kibice zespołu będą mieli powody do radości.