Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Żegluga turystyczna na żuławskich rzekach. Docenili akcję „Dziennika Bałtyckiego”

Jacek Sieński
15.03.2019 Elbląg. Hotel Młyn w Elblągu. II regionalne spotkanie partnerów i interesariuszy projektu South Coast Baltic.
15.03.2019 Elbląg. Hotel Młyn w Elblągu. II regionalne spotkanie partnerów i interesariuszy projektu South Coast Baltic. Przemyslaw Swiderski
W Elblągu odbyło się spotkanie przedstawicieli społeczności użytkowników dróg wodnych z administratorami, zarządcami dróg wodnych i odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na wodzie. Było ono częścią II Regionalnego Spotkania Partnerów i Interesariuszy projektu South Coast Baltic. Zarząd spółki Pętla Żuławska docenił akcję "Dziennika Bałtyckiego" "Po drugie autostrada wodna na Wiśle" przyznając Mariuszowi Szmidce, redaktorowi naczelnemu tytuł ambasadora Pętli Żuławskiej.

Projekt stanowi wspólną inicjatywę partnerów z Polski, Niemiec, Litwy i Rosji mający promować turystykę wodną na obszarze leżącym nad południowymi brzegami Bałtyku. W jego ramach, przy wsparciu finansowemu z funduszy Unii Europejskiej, uruchomiono szlak turystyczny„Pętla Żuławska”, wiodący rzekami przepływającymi przez Żuławy.

Podczas spotkania wręczono dyplomy honorowego tytułu i statuetki „Ambasadora Pętli Żuławskiej”, przyznane osobom zasłużonym dla rozwoju turystyki wodnej i za jej propagowanie. Otrzymali je senator Bogdan Borusewicz, Kazimierz Netka, Jan Kozłowski, były marszałek województwa pomorskiego oraz Mariusz Szmidka, redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego” za konsekwentne prowadzenie wielkiej akcji społecznej „Po drugie autostrada wodna na Wiśle”. Statuetki i dyplomy wręczył laureatom Michał Górski, prezes spółki „Pętla Żuławska”.

- Pięknie dziękuję kapitule nagrody za to wyróżnienie. Odbieram je jako docenienie całego zespołu dziennikarskiego „Dziennika Bałtyckiego” – stwierdził Mariusz Szmidka. – To dla nas wiatr w żagle naszej akcji społecznej, którą prowadzimy od 6 lat. Od początku chcemy, by Wisła odżyła, by pojawiły się na niej statki, a w miejscowościach leżących wzdłuż rzeki porty. To tysiące nowych miejsc pracy, często w małych miejscowościach, a także wiele korzyści dla polskiej gospodarki – dodał M. Szmidka.

Spotkanie w Elblągu - w którym uczestniczyli samorządowcy z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, animatorzy turystyki, ale też parlamentarzyści, w tym senator ziemi elbląskiej Jerzy Wcisła - umożliwiło przedstawienie i przedyskutowanie założeń, inicjatyw oraz dokonań Projektu South Coast Baltic oraz omówienie II etapu badań dotyczących ruchu wodnego w obszarze Południowego Bałtyku. W trakcie konferencji mówiono o barierach ograniczających rozwój turystyki wodnej w regionie nadbałtyckim i problemy związane z w zarządzaniem marinami (portami jachtowymi). Panel dyskusyjny dotyczył trendów i usług obejmujących czarterowanie jachtów i innego pływającego sprzętu wodnego czy współpracy, gdy chodzi m.in. o jakość usług świadczonych w marinach.

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki