18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Zdzisław Romański wygrał drewniany dom! Finał konkursu w Szymbarku (ZDJĘCIA)

Iwona Nody
Ten dzień Zdzisław Romański z Kościerzyny zapamięta zapewne na długo. W poniedziałek w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku podsumowaliśmy nasz konkurs "Wygraj drewniany dom". I to właśnie pan Zdzisław został jego zwycięzcą i właścicielem domku ufundowanego przez firmę Danmar.

Ten rok był wyjątkowy - Czytelnicy nadesłali ponad 8 tys. kuponów. Do finału zakwalifikowało się 10 osób, ale tylko jedna mogła wygrać drewniany domek firmy Danmar. To szczęście miał pan Zdzisław.

Dziewięciu pozostałych Czytelników "Dziennika Bałtyckiego", którzy zakwalifikowali się do finału konkursu, otrzymało bony o wartości 200 zł na zakupy w markecie budowlanym Leroy Merlin. Co więcej, Daniel Czapiewski, właściciel Danmaru, zapewnił wszystkich finalistów, że jeżeli będą kiedyś chcieli kupić od niego drewniany dom, otrzymają 10-procentowy upust.

Wszystko o konkursie na stronie www.dziennikbaltycki.pl/wygrajdrewnianydom

Najważniejszy moment konkursu, czyli wyłonienie szczęśliwca, który otrzyma drewniany domek, odbyło się pod czujnym okiem notariusza Macieja Ciszewskiego. Odczytanie nazwiska zwycięzcy jednak nie wystarczyło. Pan Zdzisław, aby otrzymać nagrodę, musiał odpowiedzieć na jedno pytanie, warte 70 tys. zł. Dotyczyło ono najpopularniejszego drzewa na Kaszubach.

Stres dał się panu Zdzisławowi we znaki, jednak po zastanowieniu odpowiedział poprawnie - to oczywiście sosna króluje w kaszubskich lasach.

- To jeden z najważniejszych konkursów organizowanych przez naszą gazetę - mówi Grzegorz Popławski, redaktor naczelny "Dziennika Bałtyckiego". - Chciałbym pogratulować zwycięzcy i wszystkim finalistom, którzy wczoraj zjechali do Centrum Edukacji i Promocji Regionu. To naprawdę wyjątkowe miejsce. Ten konkurs nie odbyłby się bez Daniela Czapiewskiego, który ufundował główną nagrodę. Cieszę się, że mamy takiego partnera.

Czytaj także: Drewniane domy są zdrowe i ekologiczne

To już czwarta edycja naszego konkursu. Zabawę rozpoczęliśmy 20 kwietnia i zakończyliśmy 8 czerwca br. Każdy, kto chciał wziąć udział w konkursie, musiał wysłać 10 kuponów wyciętych z kolejnych wydań naszej gazety. Wierni Czytelnicy mogli wysłać ich cztery zestawy. Prenumeratorzy mieli dodatkową szansę - otrzymali cztery kupony, z których każdy był szansą na zwycięstwo w naszym konkursie.

Finaliści konkursu "Wygraj drewniany dom":

Do Hali Regionów w CEPR zjechali w poniedziałek wszyscy finaliści naszego konkursu, czyli Monika Cholewa z Gdańska, Roman Hejmowski z Nowego Dworu Gdańskiego, Barbara Izydorczyk z Rumi, Magdalena Jurczyk ze Skórcza, Helena Knabe z Gdańska, Zbigniew Krzysztofowicz z Gdańska, Natalia Machnikowska z Sopotu, Piotr Tysarczyk z Gdańska i Dariusz Wildbrot z Wierzchucina.

Towarzyszyły im rodziny i przyjaciele. Wszyscy byli trochę podenerwowani, ale weseli. Zdzisław Romański przyjechał do Szymbarku z córką i kolegą, którzy cały czas go wspierali.

Firma Danmar

Firma Danmar produkuje drewniane domy od ponad 20 lat. Do tej pory udało się jej postawić około 4 tysięcy budynków. W swojej ofercie ma 20 modeli domów dostosowanych do potrzeb indywidualnego klienta.

Czytaj również: Daniel Czapiewski - Człowiek Roku 2010

Drewniane domy stawia się o wiele szybciej niż ich murowane odpowiedniki. Jeśli gotowe są fundamenty, wystarczą czasem tylko dwa tygodnie na postawienie budynku. Drewniane konstrukcje stawiać można o każdej porze roku. Mrozy drewnu nie szkodzą.

Co więcej, w drewnianym domu tworzy się swoisty mikroklimat, ponieważ ten materiał ma zdolność do samoregulacji wilgotności. Podobno w takim budynku żyje się dłużej i zdrowiej. Zdzisław Romański będzie miał okazję tego doświadczyć.

Czytaj też: Drewniane domy były na Kaszubach od lat

Domy wybudowane przez firmę Danmar stoją m.in. w Egiertowie. W Nowych Czaplach (gm. Stężyca) powstaje Danielowa Dolina - osiedle dla wszystkich, którzy chcą zamieszkać w spokojnej okolicy Jeziora Ostrzyckiego. To miejsce wzorowane jest na osadach kaszubskich, ale posiada wszystkie techniczne udogodnienia potrzebne osobom z dużymi wymaganiami.

Czytaj też: Kaszubskie osiedle w Danielowej Dolinie

Osiedle jest zamknięte dla osób postronnych, ale pomiędzy działkami nie ma płotów. To miejsce przyjazne dla całych rodzin, artystów, osób poszukujących niezwykłej atmosfery.

Rozmowa ze Zdzisławem Romańskim, zwycięzcą naszego konkursu "Wygraj drewniany domek" - we wtorkowym, papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego".

Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Wideo

Dodaj ogłoszenie