„Zbrataj się z bratkiem, przygarnij stokrotkę”. Kwiaty z miejskich kwietników znów trafią do mieszkańców Gdańska

red
Rozdanych zostanie około 17 tysięcy sztuk roślin.
Rozdanych zostanie około 17 tysięcy sztuk roślin. pixabay.com
To już trzecia akcja oddawania roślin z miejskich kwietników, związana z wymianą obsadzeń roślin kwiatowych. W sobotę, 18 maja bratki i stokrotki zostaną rozdane wszystkim zainteresowanym. Tym razem w dobre ręce trafi około 17 tysięcy sztuk roślin.

Posadzone wczesną wiosną bratki i stokrotki są jeszcze w dobrej kondycji i ozdobić mogą jeszcze nie jeden balkon czy ogród przydomowy. W związku z tym, zamiast trafić na kompostownik, zostaną one wykopane i rozdane wszystkim zainteresowanym.

W sobotę 18 maja od godziny 12:00 do 13:30 kwiaty będą rozdawane w trzech lokalizacjach:

  • w Parku Zielonym przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie,
  • w Parku Jelitkowskim od strony ul. Jelitkowskiej,
  • na boisku przy ul. 3 Maja (przy Placu Zebrań Ludowych).

Wszyscy chętni powinni zabrać ze sobą pojemniki na kwiaty - kartony bądź koszyki.

- Nasze poprzednie akcje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Po sadzonki zgłaszały się osoby prywatne, ale również przedstawiciele gdańskich placówek oświatowych. Podczas odbioru kwiatów, miłośnicy roślin chętnie dzielili się z nami gdzie trafią sadzonki, pokazując przy okazji na zdjęciach aranżacje swoich ogródków czy balkonów. Warto dodać, że rośliny posadzone w ogrodzie, takie jak bratki zawiążą nasiona i wysieją się do gruntu, a stokrotki przetrwają zimę i zakwitną następnej wiosny.

- przyznają pracownicy gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

W miejsce rozdanych kwiatów pojawią się kolejne. Tradycyjnie już, z begonii i aksamitek będą komponowane herby kwiatowe. Kwietniki przy skrzyżowaniu ulic Pomorskiej z Gospody oraz skrzyżowaniu Pomorskiej z Kapliczną będą zdobiły cynie wytworne o różowych kwiatach, natomiast kwietnik na skrzyżowaniu ulic Gospody z Pomorską ozdobią złocienie krzewiaste.

- Liczymy, że spektakularne okażą się nasadzenia w donicach, w których po raz pierwszy w towarzystwie znanych pelargonii bluszczolistnych i petunii pojawią się złocienie oraz wilczomlecze. Na tym nie koniec. W ostatnich dniach maja rozstawione zostaną także wieże kwiatowe oraz zawieszone na słupach latarni kwiatowe dekoracje – mówi Ewelina Latoszewska kierownik Działu Zieleni.

W sumie na kwietniki miejskie i donice trafi latem 62 500 sztuk roślin.

Cały Gdańsk w kwiatach. Bratki pojawiły się w wielu miejscac...

Wyjątkowe właściwości czarnego bzu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie