Zboża z Ukrainy dużo, więc kontrole będą dokładniejsze

RedakcjaZaktualizowano 
Agata Wodzień
Resort rolnictwa poinformował o wiadomościach jakie docierają do ministerstwa na temat wzmożonego importu zbóż z Ukrainy, co ma niekorzystnie wpływać na popyt i cenę na naszym rynku zbóż. Problem dotyczy przde wszystkim południowo-wschodnich regionów kraju. Czy będzie pomoc po suszy? Wiceminister Romanowski w Bydgoszczy [wideo]

"Minister Krzysztof Jurgiel, mając na względzie zapewnienie właściwego funkcjonowania rynku oraz przeciwdziałanie ewentualnym negatywnym skutkom oddziaływania importu z krajów trzecich, podjął decyzję o szczegółowej analizie przywozu ziarna zbóż na rynek krajowy, w tym w szczególności pod kątem ilości i jakości przywożonego ziarna oraz analizie istniejącego systemu nadzoru nad importem ziarna", komunikuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 

Co już zriobiono w tej sprawie? 12 czerwca Krzysztof Jurgiel zwrócił się do instytucji monitorujących import ziarna zbóż o wzmocnienie, zgodnie z obowiązującymi w UE wymogami, kontroli przywożonego ziarna. Miesiąc później (14 lipca), minister i przedstawiciele inspekcji, Agencji Rynku Rolnego, a także Ministerstwa Finansów przeprowadzili szczegółową analizę dotychczas podjętych kontroli.

 

Co teraz? Po uzgodnieniach z Ministerstwem Finansów zostanie zintensyfikowany system monitoringu przywozu zbóż, ze szczególnym uwzględnieniem zwiększonego importu z rynku ukraińskiego, zapowiada resort rolnictwa.

 

Źródło: informacja prasowa MRiRW

polecane: Komentarze ze sztabów wyborczych po ogłoszeniu wyników sondażowych

Wideo

Materiał oryginalny: Zboża z Ukrainy dużo, więc kontrole będą dokładniejsze - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie