Zawody Wędkarskie Media 2017 w Ostrzycach. ZDJĘCIA, WIDEO

LP
Zawody Wędkarskie Media 2017 - Święto Ryby Jeziornej odbyły się dziś w Ostrzycach po raz 21. Zwycięzcą w kategorii spinning z łodzi, a tym samym laureatem nagrody głównej - roweru od "Dziennika Bałtyckiego" został Bogdan Winnicki z Sopotu. Pan Bogdan złowił też największą rybę - 3-kilogramowego szczupaka!

Zawody Wędkarskie Media 2017 - Święto Ryby Jeziornej, już za nami. Przepiękna pogoda, mnóstwo mieszkańców Ostrzyc i turystów, bawiło się wspólnie z wędkarzami i ich bliskimi. Wszak jak podkreśla pan Jan Czapiewski, szef firmy Radbur, głównego organizatora zawodów, jest to głównie święto wędkarzy i środowiska związanego z akwenami jeziornymi. W tym roku wędki zarzuciła rekordowa liczba wędkarzy - ponad 150. Wśród nich były panie oraz dzieci.

Wyniki

Dzieci do lat 14
Puchar Posła Ziemi Kaszubskiej - Stanisława Lamczyka zdobyła zwyciężczyni wśród dzieci do lat 14 - Monika Marschk. Drugie miejsce zajął Bartosz Licbarski, trzecie - Bartosz Pipiórka. Tadeusz Moryń, przewodniczący Towarzystwa Miłośników Kartuz, uhonorował pucharem najmłodszego wędkarza - 2-letniego Stasia Wójtowicza.

Najlepsza drużyna żeńska
Wśród pań bezkonkurencyjne w tym roku okazały się panie z drużyny "Piec Chlebowy". Drugie miejsce zajęły utytułowane wędkarki z drużyny Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, a trzecie - z Gospodarstwa Rybackiego "Złota Rybka". Wyróżnienie zdobyły wędkarki z firmy Radbur.

Spławik z brzegu - drużynowo
Pierwsze miejsce na podium zdobyła drużyna Zakładu Usług Komunalnych w Wejherowie. Na drugie miejsce zasłużyli wędkarze reprezentujący P.A. Gryf Żukowo. Na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja Klubu 62.

Spinning z łodzi
Pierwsze miejsce, puchar posła do Parlamentu Europejskiego - Jarosława Wałęsy i nagrodę główną - rower od redaktora naczelnego "Dziennika Bałtyckiego" - Mariusza Szmidki, zdobył Bogdan Winnicki z Sopotu. Pan Bogdan otrzymał też nagrodę za największa rybę. Złowił dziś 3-kilogramowego szczupaka.Drugie miejsce zajął Artur Pastwa, a trzecie - Zdzisław Kurzawa. Puchar za największego okonia powędrował do Damiana Formelli.

Wręczono też nagrody dodatkowe. Za pomoc medialną w ochronie środowiska puchar otrzymał Dariusz Tryzna, redaktor naczelny "Kuriera Kaszubskiego". Maciej Puzdrowski, właściciel restauracji Piec Chlebowy otrzymał puchar za dobrą kuchnię rybacką. Joanna i Dariusz Męczykowscy zostali wyróżnieni za "najefektywniejszą inwestycję nadjeziorną". Ks. Maciej Kwiecień - dyrektor Radia Plus, otrzymał puchar za skuteczna i nie tylko medialną walkę z kłusownictwem. Sam wraz z pracownikami firmy radbur wziął udział w takiej akcji.

Wyróżnienia otrzymali też Stanisław Klimowicz, prezes Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby oraz Ludwik Choszcz, wieloletni rybak, a do tego wspaniały sygnalista, który fanfarami na bazunie uświetnia wręczanie pucharów podczas wszystkich Zawodów Wędkarskich Media - Święto Ryby Jeziornej.

Imprezę poprowadził Mariusz Szmidka, redaktor naczelny "Dziennika Bałtyckiego". Przygrywała kapela kaszubska, świeciło słońce. Imprezę na pewno należy zaliczyć do udanych.