Zawisza Bydgoszcz zadał dwa ciosy Chojniczance [ZDJĘCIA, RELACJA]

RR
Chojniczanka nie sprostała w sobotę Zawiszy Bydgoszcz
Chojniczanka nie sprostała w sobotę Zawiszy Bydgoszcz Monika Smól/Polskapress
Bydgoski Zawisza po spadku z ekstraklasy pokazuje w I lidze, że chce szybko wrócić do krajowej elity. Chojniczanka tak śmiałych ambicji nie ma, ale też chce się wyróżniać. W sobotę w Chojnicach górą byli jednak goście. Wygrali 2:0.

Do głównych zadań defensywnego bloku Chojniczanki należało skuteczne pilnowanie Szymona Lewickiego. Ten 27-letni napastnik jest w czołówce strzelców I ligi. Przed sobotnim meczem miał 7 bramek na koncie. W tym sezonie trafiał także dwukrotnie w Pucharze Polski, więc lepszych referencji jego umiejętnościom nie trzeba przedstawiać.

Zawisza w tym sezonie przegrał tylko jeden mecz wyjazdowy. 26 sierpnia uległ 1:2 GKS Bełchatów. Znamienne jest jednak to, że po golu Lewickiego prowadził 1:0 aż do 82 minuty.

W sobotę w Chojnicach podpiecznym Mariusza Pawlaka nie udało się Lewickiego upilnować. Snajper Zawiszy w 84 minucie pokonał strzałem głową Damiana Podleśnego. Wcześniej na listę strzelców wpisał się Sylwester Patejuk, którzy wykorzystał podanie Micy. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 2:0 i trzeba szczerze przyznać, że mieli oni jeszcze przynajmniej dwie inne okazje, w których mogli podwyższyć prowadzenie.