Zaśpiewali dla Was znani Pomorzanie [FILM]

  Zaśpiewali dla Was znani Pomorzanie [FILM]

  Daria Jankiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Zaśpiewali dla Was znani Pomorzanie [FILM]

  ©Przemek Świderski

  Przez dobry tydzień przez studio nagraniowe Akademii Muzycznej w Gdańsku, z którą wspólnie pracowaliśmy nad nagraniem jedynej w swoim rodzaju płyty w kolędami "Bóg się rodzi na Pomorzu", przewinęło się kilkadziesiąt znanych i cenionych osobistości na Pomorzu.
  Zaśpiewali dla Was znani Pomorzanie [FILM]

  ©Przemek Świderski

  Choć dla wielu z nich wizyta w profesjonalnym studiu była wokalnym debiutem i widać było, że jest dla nich nieco stresująca, wszyscy zgodnie stwierdzili, że było warto!

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ ZE STUDIA NAGRAŃ

  Wśród zaproszonych przez nas do wspólnego nagrywania kolęd znaleźli się prezydenci Trójmiasta, marszałkowie województwa pomorskiego, znani nam z telewizji sportowcy i aktorzy, których do tej pory zazwyczaj oglądaliśmy na deskach teatru, a także rektorzy pomorskich uczelni i biznesmeni prowadzący największe regionalne przedsiębiorstwa.

  Całą naszą płytę otwiera zaś ksiądz arcybiskup Tadeusz Gocłowski, który wyrecytował jedną ze swoich ulubionych kolęd "Bóg się rodzi", a także przy akompaniamencie Orkiestry Kameralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku odczytał fragment Ewangelii.

  Za wspaniałe i oryginalne aranżacje muzyczne odpowiedzialni byli najzdolniejsi studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wśród nich znalazł się m.in. Paweł Zagańczyk i Jakub Ostrowski. Nad realizacją nagrań czuwał zaś Cezary Joczyn.  Na płycie, która trafiła dziś do Państwa rąk, znajdziecie też kolędę w wykonaniu zagranicznych studentów uczących się w Akademii Muzycznej w Gdańsku. "Cichą noc" w swoich ojczystych językach zaśpiewali żacy z Białorusi, Ukrainy, Rosji, Włoch i Chin.

  Kolejną perełką jest kolęda "Dzisiaj w Betlejem", którą, dzięki uprzejmości Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, na carillonie znajdującym się w kościele św. Katarzyny zagrała Anna Kasprzycka. Jest ona jedną z niewielu osób w Polsce, która potrafi grać na tym pięknym instrumencie.

  Na płycie "Bóg się rodzi na Pomorzu" specjalnie dla Państwa zaśpiewała też liczna reprezentacja pracowników "Dziennika Bałtyckiego". Cena dzisiejszej gazety jest nieco wyższa niż zwykle, jednak nie bez powodu.

  Cały zysk ze sprzedaży "Dziennika Bałtyckiego" z płytą z kolędami zostanie przeznaczony na pomoc w zakupie aparatów słuchowych dla dzieci pozostających pod opieką Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadami Słuchu w Gdańsku. Już dziś rodzice czworga z nich odbiorą aparaty, które przywrócą słuch ich pociechom.

  Realizacja tego szczytnego projektu była możliwa tylko dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszych partnerów. Za pomoc i wsparcie dziękujemy marszałkowi województwa pomorskiego, prezydentowi Tczewa oraz firmom: Polpharma, Amber Gold, BAT - materiały budowlane, OTL Jetair, Remondis Electrorecycling, a przede wszystkim firmie Drutex z Bytowa, która jest znanym na całym świecie producentem drzwi i okien oraz mecenasem całego naszego przedsięwzięcia.

  Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jest git

  HAK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 65 / 34

  świetna płyta, kto nie kupił niech żaluje

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dzięki

  K. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 38 / 32

  Dzięki za płytę.Mamy świetnych muzyków w AM w Gdańsku i nawet VIP-y się (ogólnie) spisały ;-)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ,,SPIEWAJĄ "

  VVV (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30 / 36

  TEGO BY BRAKOWAŁO ABYM W ŚWIETA POSŁUCHAŁ KOLĘD W WYKONANIU TYCH........../ BRAK SŁOW/ WYSTARCZY ,ZE NA CO DZIEŃ SŁYSZĘ ICH !!!!!!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  spokojnie

  K (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 37 / 31

  Wyluzuj się i oddaj czarowi muzyki.I kup CD,bo to dla dzieci wszystko!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo

  Hania (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 54 / 42

  'Bóg się rodzi' to istna perełka, na końcowych smyczkach miałam łzy w oczach.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gratuluję twórcom tej płyty!!!

  Kanna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 73 / 57

  Świetny pomysł,wspaniała inicjatywa.Wiadomo nie każdy ma głos i talent,ale nie o to tu chodzi-z przyjemnością słucham tej płyty.Gratulacje!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jas i spiewanie

  wsad (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 73 / 64

  Taa szczegolnie jak poslucham "utalentowanego" Jaska Zarebskiego np.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo