Zaskakująca porażka ADHD

ADHD to niezwykle mocna ekipa, która w tym sezonie pokonała już Ergo Hestię, Hotel Sentoza oraz Dziennik Bałtycki i przed minioną niedzielą była jedną z dwóch niepokonanych dotąd drużyn. Wydawało się więc, że mecz z Erontransem, drużyną solidną lecz plasującą się w połowie tabeli nie będzie dla ADHD zbyt trudną przeprawą.

Erontrans ma jednak umiejętność wygrywania z najtrudniejszymi przeciwników - w zeszłym roku udało im się niespodziewanie pokonać Itago. Również mecz z ADHD koszykarze Erontransu zaskoczyli rywali i bardzo szybko objęli dość wysokie prowadzenie (14:4). ADHD nie potrafiło uporządkować gry ani w obronie, ani w ataku. Dopiero w końcówce pierwszej kwarty udało się zawodnikom ADHD powstrzymać rywali i zmniejszyć straty do czterech punktów.

Druga kwarta zaczęła się ponownie od przewagi Erontransu, który objął wysokie prowadzenie 28:12. Koszykarze ADHD byli zupełnie bezradni. W trzeciej kwarcie obudził dotychczas niewidoczny Michał Fijałkowski, któremu udało się zdobyć kilka punktów pod rząd i wreszcie ADHD wygrało kwartę i zmniejszyło przewagę rywali do dziewięciu punktów.

W czwartej kwarcie zawodnicy Erontransu kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i utrzymali niespodziewane zwycięstwo do końca meczu. Zespół ADHD mimo porażki wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli zastępując Itago, które traci tylko jeden punkt i ma jedno spotkanie mniej rozegrane.