Zarządzanie szkółką piłkarską – jak usprawnić jej...

  Zarządzanie szkółką piłkarską – jak usprawnić jej funkcjonowanie?

  Materiał Informacyjny

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Zarządzanie szkółką piłkarską – jak usprawnić jej funkcjonowanie?
  Jednym z największych problemów wśród dzieci są złe nawyki związane z nowymi technologiami. Dzieci wolą spędzać czas przed telewizorami, grając na komputerach czy też smartfonach. Ich aktywność fizyczna jest w ten sposób mocno ograniczona. Na szczęście jest grupa dzieci i młodzieży, które uwielbiają spędzać aktywnie czas. Są w tej grupie m.in. członkowie szkółek piłkarskich. Przyszli potencjalni następcy takich gwiazd jak Ronaldo czy Lewandowski zasługują na odpowiednią organizację ich zajęć.
  Zarządzanie szkółką piłkarską – jak usprawnić jej funkcjonowanie?

  Problemy szkółek piłkarskich.


   


  Niestety – bolączką wielu szkółek są problemy organizacyjne. Najpoważniejszym problemem jest brak komunikacji między trenerami a rodzicami dzieci. Często rodzice nie są informowani o przełożeniu lub też odwołaniu zajęć, sami jednak również nie informują trenerów o nieobecności swoich pociech.  Nie ma również informacji w zakresie konieczności wykonania badań lekarskich lub też uzyskania różnego rodzaju dokumentów niezbędnych do dalszego uczestnictwa w zajęciach.  Często wynika to z faktu, iż rodzice nie mają kontaktu z trenerami, a nie ma sposobności na rozmowę po przeprowadzonych zajęciach (co wynika z faktu, iż trener każdego dnia ma kilka grup ćwiczących i też musi się do tych zajęć przygotować).


  Mniej komfortowa sytuacja ma miejsce, gdy osoby zarządzające szkółką nie są w stanie zapanować nad wszystkimi procesami mającymi w niej miejsce.  Nieodpowiednia organizacja dokumentów, problem z księgowaniem płatności czy też błędy podczas planowania treningów, w efekcie czego jeden trener ma kilka grup ćwiczących bądź też nie ma wolnego boiska – z tymi błędami można spotkać się najczęściej.


   


  Jak usprawnić funkcjonowanie szkółki piłkarskiej?


   


  Sposobów na poprawię organizacji jest wiele. Jednym z najefektywniejszych rozwiązań jest program do zarządzania klubem sportowym. Program taki posiada wiele funkcji, dzięki którym żadne ważne kwestie nie zostaną omyłkowo pominięte. Jednym z takich programów jest aplikacja online sportBM.pl.


  Program taki pozwala na wprowadzenie odpowiednich kanałów komunikacji między administracją, trenerami a rodzicami. Utrzymanie odpowiedniego poziomu komunikacji pozwala rozwiązać wiele problemów, częstokroć również im zapobiegając. Taki program do zarządzania klubem sportowym usprawnia również zarządzanie bazą sportową, rozplanowanie treningów w oparciu o dostępną infrastrukturę nie stanowi problemu, gdy wszystko przedstawione jest w sposób jasny i klarowny. Co warte podkreślenia – aplikacja sportBM.pl pozwala również dokonywać rodzicom podopiecznych dokonywania opłat bezpośrednio przez platformę, wykorzystując tutaj mechanizmy płatnicze Blue Media.


  Jeżeli szkółka piłkarska nie ma jeszcze swojej witryny internetowej, jest możliwość stworzenia jej dzięki narzędziom udostępnionym przez sportBM.pl. Dzięki takim rozwiązaniom stworzenie strony internetowej staje się niezwykle proste nawet dla osoby nie mającej większego doświadczenia ani wiedzy w tym zakresie.

  Wybierz region, dokąd chcesz wyjechać:

  Turystyczne TOP