Zarobki w Lidlu 2019. Lidl Polska publikuje zarobki swoich pracowników. Wynagrodzenia niektórych sięgają nawet do 4900 zł brutto

Sandra JanikowskaZaktualizowano 
Jakie są zarobki w Lidlu? W niedawno opublikowanym raporcie Lidl podsumował ostatnie 2 lata funkcjonowania firmy w Polsce. Jak wynika z dostępnych informacji, sieć popularnych marketów zatrudnia ponad 17 tys. pracowników. Zarobki niektórych z nich sięgają nawet 4,9 tys. zł brutto. Ile zarabia się na przysłowiowej "kasie"? Jakie wynagrodzenie otrzymuje magazynier? Czy zarobki kobiet i mężczyzn w Lidl Polska są takie same? Sprawdź!

Jakie są zarobki w Lidlu?

Niedawno sieć sklepów Lidl udostępniła raport CSR, w którym to dokonano podsumowania działalności przedsiębiorstwa w ostatnich latach. Ponadto, zawarto w nim i opisano kroki podjęte na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu. Pod koniec lutego 2019 roku Lidl Polska zatrudniał 17 561 pracowników posiadających umowę o pracę. Całkowity koszt wynagrodzeń w rozliczeniu obrotowym za lata 2017/2018 wyniósł 716 789 800 zł, a w 2018/2019 było to 839 814 300 zł. Obrót netto w latach od 2017 do 2019 ukształtował się na poziomie 16,1 mld zł. Dla porównania wspomnimy, że aktualnie wynosi 18,3 mld zł.

Lidl ujawnia zarobki pracowników. Najstarszy pracownik ma 68 lat, najmłodszy - 18

Jednym z najważniejszych filarów społecznej odpowiedzialności biznesu Lidla są przyjazne warunki pracy. Najwięcej zatrudnionych w tej sieci sklepów to osoby pomiędzy 30 a 50 rokiem życia. Jak wynika z raportu, najstarszy pracownik ma 68 lat, a najmłodszy skończył 18 rok życia.

Jakie są zarobki w Lidlu?
Jakie są zarobki w Lidlu? Fot. Grzegorz Dembinski / Polska Press

W roku obrotowym 2017/2018 poziom rotacji sytuował się na poziomie 19,9 proc., aktualnie wynosi on 19 proc. Jak wynika z dostępnych informacji, około 70 proc. stanowisk menadżerskich pełnią kobiety, a ponad 2700 pracowników ma co najmniej 10 lat stażu pracy w firmie.

ZOBACZ TAKŻE: Lidl. Sklep internetowy otwarty. Oferta, dostawa - podstawowe informacje

Lidl ujawnia zarobki pracowników. Dodatkowe benefity

Członek zarządu Lidl Polska Wolfgang Hennen tłumaczy, że o dobrej pozycji na rynku pracy w Polsce decydują nie tylko atrakcyjne, wysokie zarobki w handlu, ale także szereg dodatkowych świadczeń i benefitów. Wszyscy pracownicy Lidla objęci są prywatną opieką medyczną, ale to nie koniec! Otrzymują oni także bony i paczki świąteczne.

Lidl Polska od wielu lat realizuje politykę równego traktowania pracowników – niezależnie od płci – pensje są standardowo równe dla kobiet i mężczyzn na tych samych stanowiskach

- dodaje Hennen.

Poniżej zamieszczamy spis dodatkowych świadczeń przysługujących pracownikom sieci Lidl:

 • bezpłatna prywatna opieka medyczna,
 • karta multisport,
 • ubezpieczenie na życie,
 • bony świąteczne, paczki dla dzieci, upominki,
 • wyprawka dla noworodka i wyprawka dla pierwszoklasisty,
 • dodatkowy urlop od 1 do 3 miesięcy dla doświadczonych pracowników z minimalnie pięcioletnim stażem, tzw. sabbatical
 • zdrowe przekąski,
 • gadżety z akcji lojalnościowych,
 • obchody jubileuszu stażu pracy,
 • upominki z okazji świąt,
 • darmowa kawa i herbata

Lidl ujawnia zarobki pracowników. Ile zarabia magazynier i kasjer?

Największą uwagę w opublikowanym raporcie przyciąga szczegółowa informacja dotycząca wynagrodzeń pracowniczych. Lidl Polska podaje, że wysokość najniższego wynagrodzenia podstawowego w zestawieniu do płacy minimalnej w Polsce wynosi 1,14. Jakie ma to odzwierciedlenie w pensjach wpływających na konta pracowników?

W raporcie czytamy:

Rozpoczynający pracę w Lidlu pracownik magazynu obsługujący wózek widłowy otrzymuje pensję w wysokości 4050 zł brutto. Po trzech latach pracy jego wynagrodzenie rośnie do 4900 zł brutto

Ale to nie wszystko! Nowy pracownik sklepu zaczyna pracę w Lidlu z kwotą od 3100 do 3850 zł brutto. Jak wynika z raportu po około dwóch latach comiesięczne wynagrodzenie pracownika sklepu wzrasta do 3450 zł brutto w małych miejscowościach i do 4350 zł brutto w dużych miastach.

Lidl ujawnia zarobki pracowników. Kto zarabia więcej - kobieta czy mężczyzna?

Według informacji zaczerpniętych z Europejskiego Urzędu Statystycznego, różnica w zarobkach kobiet i mężczyzn w Polsce wynosi 7,3 proc. na korzyść mężczyzn. Jednakże nie jest tak w przypadku sieci Lidl. Bowiem tu przywiązuje się ogromną wagę do tego tematu. W raporcie widnieje taki oto zapis:

W Lidl Polska nie ma odstępstw od zasady równego wynagradzania kobiet i mężczyzn. Wynagrodzenia na podobnych stanowiskach różnią się ze względu na staż pracy i zakres obowiązków, a nie ze względu na płeć

Czym sieć sklepów jednoznacznie deklaruje, że nie różnicuje zarobków w zależności od płci.

ZOBACZ TAKŻE: Lidl rezygnuje z plastiku i wprowadza biodagradowalne opakowania

TOP 100 POMORSKICH FIRM - RAPORT:

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

b
budujesklepyinternetowe.pl

to 4900 to chyba w Warszawie ....

Dodaj ogłoszenie