Zaprasza szkoła bez przemocy

  Zaprasza szkoła bez przemocy

  Dorota Abramowicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W gdańskim Gimnazjum nr 11 w dzielnicy Stogi na korytarzu wiszą plakaty informujące o udziale szkoły w naszym programie "Szkoła bez przemocy".
  - Już kolejny rok bierzemy udział w społecznej akcji - mówi Olga Zaczeniuk, pedagog szkolny. - I chociaż tak jak inni miewamy problemy, to jednak nasza aktywność na tym polu przynosi efekty. Wzrósł prestiż szkoły, łatwiej jest nam rozwiązywać konflikty, a nawet w indywidualnych rozmowach powołanie się na "Szkołę bez przemocy" działa... dyscyplinująco.

  Gimnazjum na Stogach jest jedną z 35 pomorskich szkół, które zgłosiły się do trzeciej już edycji naszego programu.
  Na liście znalazły się przede wszystkim szkoły podstawowe i gimnazja. Najliczniej reprezentowane są północne regiony województwa, ze Słupskiem i otaczającymi go miejscowościami na czele. W całej Polsce do chwili obecnej zarejestrowało się ok. 600 szkół.

  Najwięcej ze Śląska - 90, najmniej z Warmii i Mazur - siedem. Jednak każdego dnia coraz więcej placówek wypełnia formularz rejestracyjny. Na stronie internetowej www.szkolabezprzemocy.pl można do końca września zadeklarować chęć uczestniczenia w programie oraz przesłać do połowy października plan działań szkoły.

  Przypominamy, że tegoroczna edycja "Szkoły bez przemocy" odbywać się będzie pod hasłem "Szkoła dla społeczności - społeczność dla szkoły". Będziemy wspierać zaangażowanie szkół w działania na rzecz środowiska. Zapraszamy do udziału w programie grantowym (będą pieniądze na najciekawsze pomysły - dla 80 projektów zostaną przyznane granty o łącznej wartości 400 tys. zł), a także w badaniach poziomu agresji i przemocy wśród uczniów i nauczycieli. Ogłosimy też konkursy - na najlepszego wychowawcę i na najciekawszy szkolny blog.

  Wzorem lat ubiegłych zapraszamy do dyskusji z ekspertami. Najbliższy czat na temat "Jak sobie radzić z przemocą w internecie?" poprowadzi 24 września Marta Wojtas z Fundacji Dzieci Niczyje.
  Program "Szkoła bez przemocy" prowadzi "Polska Dziennik Bałtycki", wraz z Fundacją Grupy Telekomunikacji Polskiej. Patronem honorowym jest prezydent RP.

  W całym projekcie udział bierze 4718 szkół.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo