MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zamknięte kąpieliska na Pomorzu. Trzy kąpieliska przegrały z epidemią. Nie będą otwarte dla miłośników wodnej rekreacji

Piotr Kallalas
Piotr Kallalas
Już od kilku tygodni jest jasne, że tegoroczne wakacje będą znacznie różniły się tradycyjnego letniego wypoczynku. Ze względu na epidemię w wielu miejscach nadal obowiązują restrykcje i obostrzenia, a nowych ognisk boją się zarówno turyści, jak i przedstawiciele branży hotelarskiej. W tej sytuacji organizatorzy trzech kąpielisk na Pomorzu podjęli się decyzję o nieotwieraniu się w sezonie letnim.

Kąpieliska na Pomorzu. Które nie zostaną otwarte?

Sytuacja epidemiologiczna wymogła szereg zmian w funkcjonowaniu kąpielisk, które muszą być między innymi odpowiednio oznakowane i wyposażone w niezbędne płyny dezynfekcyjne. To kroki, które mają ograniczyć ryzyko pojawienia się nowego ogniska. W kilku wypadkach zarządzający kąpieliskami zdecydowali się nie prowadzić działalności w tym sezonie.

Kąpieliska na Pomorzu. Jest ich prawie 100! Poznaj morskie k...

- W tym sezonie letnim, decyzją organizatorów, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, nie otworzą się następujące kąpieliska: Kąpielisko Morskie Krynica Morska - Port 2, Jezioro Ocypel Wielki przy OW Centrum Animacji Misyjnej, Lubiatowo - pomiędzy wejściem na plażę nr 43 i 44 - poinformowała Anna Obuchowska, zastępca Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Lista zamkniętych kąpielisk:

 • Kąpielisko Morskie Krynica Morska - Port 2,
 • Jezioro Ocypel Wielki przy OW Centrum Animacji Misyjnej,
 • Lubiatowo - pomiędzy wejściem na plażę nr 43 i 44

Zasady przebywania na plaży - poznaj je!

Ponadto służby sanitarne opublikowały szereg zasad, które zwiększają bezpieczeństwo pod katem epidemicznym podczas pobytu na plaży:

 • Należy zachowywać dystans społeczny i minimalną odległość od osób postronnych zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawa na całym obszarze obiektu, także podczas kąpieli w wodzie, jak również w czasie oczekiwania na wejście na teren kąpieliska/ miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli (z wyłączeniem osób wspólnie zamieszkujących).
 • Należy unikać zatłoczonych plaż/miejsc lub zgromadzeń na terenie kąpieliska/miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli.
 • Należy stosować środki ochrony zgodnie z regulacjami obowiązującego prawa.
 • Zaleca się szczególnie staranne zasłanianie ust i nosa (z użyciem chusteczki) podczas kaszlu i kichania.
 • Należy korzystać z własnego sprzętu turystycznego, przyborów toaletowych (koce,pledy, leżaki, maty, ręczniki, sprzęt do nauki lub ułatwienia pływania, sprzęt ochronny).
 • Zaleca się szczególną dbałość o higienę rąk – częste mycia rąk wodą z mydłem oraz/lub ich dezynfekcja, po skorzystaniu z toalety, także po kontakcie z wszelkimi powierzchniami/urządzeniami publicznego użytku.
 • Należy zachowywać czystość w otoczeniu, wyrzucać odpady do właściwychpojemników, zgodnie z zasadami segregacji o ile to możliwe.
 • Nie należy korzystać z kąpielisk/miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w przypadku złego samopoczucia i podwyższonej ciepłoty ciała, infekcji oraz objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki