Zamknięta ulica Bogusławskiego

  Zamknięta ulica Bogusławskiego

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W związku z budową Teatru Elżbietańskiego dziś zamknięta zostanie ul. Bogusławskiego pomiędzy Podwalem Przedmiejskim a ul. Ogarną.
  Dojazd do pozostałego fragmentu ul. Bogusławskiego będzie odbywać się ul. Podwale Przedmiejskie i Okopową.

  Zamykany odcinek ul. Bogusławskiego powstał w latach 70., jako tymczasowy objazd dla budowanego węzła Okopowa/Podwale Przedmiejskie.

  - Na terenie zajmowanym w tej chwili przez jezdnię zostaną przeprowadzone badania archeologiczne, następnie to miejsce zostanie przeznaczone pod budowę gmachu teatru. Ulica Bogusławskiego będzie w przyszłości wytyczona inaczej niż obecnie, "okrąży" teatr - wyjaśnia Michał Piotrowski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

  "Nowa" Bogusławskiego będzie poprowadzona od ul. Zbytki do ul. Ogarnej wzdłuż historycznej pierzei ul. Za Murami. Budowa Teatru Elżbietańskiego ma się rozpocząć za rok.

  Co druga SKM-ka do Sopotu


  W weekend nastąpią duże zmiany w rozkładach jazdy SKM. Relacje wszystkich pociągów z Gdyni Chyloni do Gdańska Gł. zostaną skrócone do Sopotu. Do Gdańska będą dojeżdżać tylko (co pół godziny) pociągi z Wejherowa, Lęborka i Słupska. Zmiany są związane z remontem peronu w Oliwie. Takie utrudnienia będą mieć miejsce we wszystkie weekendy listopada.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo