Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 06godz.
  • 24min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Zakręcony problem, czyli jaką wybrać lokówkę?

.
Lokówka to druga po suszarce, stojąca na podium z prostownicą zabawka dla dużych dziewczynek. Jej posiadanie umożliwia bowiem zrobienie burzy loków i zachwycanie fryzują nie jednej pary oczu. Dlaczego by wiec nie pokusić się o to, aby nasze loki przyciągały uwagę nie tylko ze względu na objętość, ale też zdrową kondycję włosów? Wyrzuć zatem starą lokówkę metalową, która czyni więcej szkody niż pożytku i poszukaj czegoś naprawdę imponującego i wartego uwagi. Poniższy artykuł ubogaci cię w wiedzę, dzięki której ten wybór będzie łatwiejszy i bardziej świadomy.

Cechy dobrej lokówki

Lokówkę wybiera się w zasadzie jak większość innych urządzeń do pielęgnacji – znając jej przeznaczenie. Jak jednak wybrać coś odpowiedniego z wielu dostępnych na rynku marek i wariantów. Warto skupić się na kilku cechach, których rozważenie wyklaruje postać ostatecznego wyboru. Poniżej znajdziesz spis cech wraz z objaśnieniem ich znaczenia. Ważnymi cechami dobrej suszarki niewątpliwie są:

•Technologia skrętu,
•Rodzaj lokówki,
•Bezpieczeństwo lokówki,
•Funkcja regulacji temperatury,
•Dodatkowe gadżety,
•Materiał lokówki.

Technologia skrętu

Jeśli mowa o technologii skrętu to należy wspomnieć o różnych rodzajach i kształtach lokówek. Wyróżniamy kształty:
•Lokówka prosta,
•Lokówka stożkowa,
•Lokówka o zwiększonej średnicy,
•Lokówka tulipanowa.

Lokówka prosta to tradycyjna lokówka będąca pierwszym wynalezionym segmentem tego typu urządzeń, które weszły na rynek. To standardowy kształt końcówki grzejnej, który umożliwia zakręcenie gęstych, drobnych loczków. Lokówki te odchodzą powoli do lamusa tak jak i wykonywane nimi misterne fryzury panien młodych składające się z burzy trwałych loków. Jednak jeśli jesteś posiadaczką cienkich włosów i mają one tendencje do rozprostowywania się, jest to lokówka dla ciebie. Im mocniejszy skręt tym bardziej trwały efekt loków.

Lokówka o zwiększonej średnicy przeznaczona jest do długich włosów, których długość wystarczy do wykonania kilku obrotów na obwodzie. Lokówka ta może też służyć do zaokrąglenia końcówek, aby nie wyglądały jak sztylety po ich wyprostowaniu.
Lokówka stożkowa to jeden z nowszych segmentów lokówek służący do nawijania fal o zmieniającej się na długości włosów objętości. Zmniejszająca się średnica daje bowiem efekt różnorodnych loków, co wygląda bardzo naturalnie.
Lokówka tulipanowa służy do kręcenia naturalnych, lekkich loków, a właściwie fal oraz luźnych loków. Ta lokówka uniemożliwi Ci zrobienie na głowie tzw. efektu baranka, mocno kojarzonego z kiczem lat 90 ubiegłego wieku. Lokówka tulipanowa szybciej niż prostownica zakręci fale i uchroni Cię przed ich przypaleniem. Zaletą tej lokówki jest poręczność urządzenia.
Rodzaj lokówki

Od rodzaju lokówki zależy głównie sposób jej obsługi oraz cena. Najtańsze są klasyczne lokówki z klipsem. Są to lokówki zazwyczaj proste i stożkowe. Ich cena waha się już od 30 do 100 zł. Bardziej zaawansowana lokówką jest lokówka automatyczna, która sama nawija włosy. Jest to jednak propozycja droższa. Koszt takiej lokówki to ok 200 zł. Możliwe jest kupienie lokówki skombinowanej z suszarką, która nie tylko suszy włosy, ale też lekko je kręci. Kolejny rodzaj to lokówka ze spiralka do drobnych i precyzyjnych loków. Jeśli masz szerokie i różnorodne wymagania odnośnie sprzętu najlepiej sprawdzi się lokówka wielofunkcyjna, czyli uniwersalna- z wymiennymi końcówkami. Zależnie od zaawansowania budowy taka lokówka może kosztować od 200 zł nawet do 500 zł.

Bezpieczeństwo włosów
Jest to cecha równie ważna jak rodzaj lokówki. Lokówka, która będzie przypalać włosy i je elektryzować nie będzie służyła długo, a na pewno nie zechcesz jej często używać, obserwując pogarszający się stan Twoich włosów. Bezpieczeństwo lokówki zależy od jej mocy. Jeśli masz słabsze włosy, które są cienkie i rzadkie, sprawdzi się u Ciebie lokówka o niskiej ilości Watów. Nie warto męczyć włosów zbyt wysoką temperaturą jeśli nie ma takiej potrzeby. Jeśli loki to twoja codzienna fryzura i robisz ją w pospiechu, wybierz lokówkę o wyższej mocy – ok 150 W. Dzięki temu nie będziesz musiała czekać na jej nagrzanie.

Funkcja regulacji temperatury

Tej cechy nie trzeba tłumaczyć, ponieważ decyduje ona o większej uniwersalności urządzenia i większym bezpieczeństwie dla włosów. Zmieniając temperaturę, będziesz mogła nadać lokom bardziej precyzyjny lub bardziej naturalny kształt i skręt.

Dodatkowe gadżety
Profesjonalne lokówki lub te z wyższej półki cenowej wyposażone są w wiele końcówek umożliwiających kręcenie włosów na różne sposoby. Jeśli zdecydujesz się wydać odrobinę więcej, możesz pokusić się o poszukanie lokówki z wymiennymi kształtami końcówek: stożkową, prostą i tulipanową lub dokręcaną szczotką.

Materiał lokówki

Ważną kwestia jest materiał elementów stykających się z włosami. Powinien on być przewodzący. W tym celu stosuje się powłoki metalowe, ceramiczne i turmalinowe. Metalowe powłoki są niestety niszczące dla włosów. Coraz częściej spotyka się lokówki ceramiczne, które są delikatniejsze dla włosów. Ten materiał nagrzewa się równomiernie, no nie grozi przegrzaniem pewnej partii i nie doprowadza do przypalenia kosmyków. Jednak najbardziej polecane są lokówki turmalinowe, które są odporne na zarysowania, pęknięcia i zniszczenia a do tego mają funkcję jonizacji, dzięki czemu włosy nie elektryzują się i nie wysuszają.

Podsumowując, najważniejsze przy wyborze lokówki jest ustalenie kształtu loków, jaki chcemy uzyskać, wydajność lokówki, moc grzejna oraz materiały, z których wykonano części kontaktujące się z włosami oraz z ręką.

Rozmarynowa płukanka na włosy - http://myslowianki.pl/rozmarynowa-plukanka-na-wlosy-ktora-dziala-cuda/

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

m
milka

ja zaryzykowalam i w koncu kupilam lokowke automatyczna. znalazlam na stronie teesa w spoko cenie. troche zajelo mi czasu zeby sie przestawic i nauczyc jej uzywac, ale koniec koncow jestem bardzo zadowolona :) uwielbiam miec krecone wlosy, no, chociaz troche falowane, takze zazdroszcze wszystkim posiadaczkom naturalnie kreconych wloskow :>

Dodaj ogłoszenie