Zakończyło się głosowanie w wojewódzkim finale - zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe

DM
W piątek 29 grudnia do godz. 22 zakończyło się głosowanie na najpopularniejszych sportowców, juniorów, trenerów i drużyny w wojewódzkim finale 65. Plebiscytu Sportowego Dziennika Bałtyckiego. Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe ufundowane przez Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, który jest patronem plebiscytu.

Do wojewódzkiego finału plebiscytu awansowali zwycięzcy w każdej kategorii z Gdańska, Gdyni, Sopotu i pomorskich powiatów. Kandydaci zachowali głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie plebiscytu.

W każdej kategorii plebiscytu na zwycięzców wojewódzkiego finału czekają nagrody finansowe - 2000 złotych za zwycięstwo oraz 1500 i 1000 złotych za zajęcie odpowiednio drugiego i trzeciego miejsca w wojewódzkim finale.

Wszyscy laureaci w każdej z czterech kategorii etapu powiatowego plebiscytu, z każdego miasta i powiatu, otrzymają zaproszenie na wielką galę 65. Plebiscytu Sportowego, która odbędzie się w czwartek, 4 stycznia o godz. 15:00 w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Tam z rąk marszałka Mieczysława Struka odbiorą dyplomy i upominki, a laureaci wojewódzkiego finału otrzymają dyplomy, medale i nagrody finansowe.

Zobacz aktualne wyniki wojewódzkiego finału!

KLIKNIJ i wybierz kategorię plebiscytu:

SPORTOWIEC ROKU 2017">SPORTOWIEC ROKU 2017
SPORTOWIEC JUNIOR ROKU 2017">SPORTOWIEC JUNIOR ROKU 2017
TRENER ROKU 2017">TRENER ROKU 2017
DRUŻYNA ROKU 2017">DRUŻYNA ROKU 2017

Zobacz też wyniki pierwszego etapu plebiscytu

KLIKNIJ i wybierz miasto lub powiat:

GDAŃSKGDYNIASOPOT
bytowskiczłuchowskigdański
kartuskikościerskikwidzyński
lęborskimalborskinowodworski
puckistarogardzkisztumski
tczewskiwejherowski

Kandydatów do tegorocznych wyróżnień nominowali dziennikarze z działu sportowego, trenerzy i przedstawiciele klubów sportowych oraz nasi Czytelnicy.

Plebiscyt Sportowy „Dziennika Bałtyckiego” to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking pomorskich sportowców. W tym roku nagrody dla najlepszych i najpopularniejszych sportowców zostaną przyznane już po raz 65. Co roku honorowym patronem plebiscytu jest Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

- Siłą tego plebiscytu jest to, że poświęcony jest sportowcom wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli _– mówi Bogusław Kaczmarek z „Dziennika Bałtyckiego”. – _Nagradzamy w nim zarówno mistrzów świata jak i sportowe talenty, które dopiero rodzą się z różnych zakątkach Pomorza. W tym roku nowością jest podział kategorii Najpopularniejszy Sportowiec na juniorów i seniorów. Dzięki niemu osobno docenieni zostaną ci, którzy już mają na koncie istotne sukcesy oraz ci najmłodsi stojący u progu sportowej kariery.

Dwa etapy plebiscytu

Plebiscyt zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym, powiatowym etapie laureaci w każdej z czterech kategorii (sportowiec junior, sportowiec senior, trener i drużyna) zostaną wybrani osobno w Gdańsku, Sopocie, Gdyni oraz w każdym z pomorskich powiatów. Awansują oni do wojewódzkiego finału zachowując zdobyte głosy. Spośród nich zostaną wybrani Najpopularniejsi Juniorzy, Seniorzy, Trenerzy i Drużyny na Pomorzu w 2017 r.

Na zwycięzców czekają medale i dyplomy oraz nagrody finansowe ufundowane przez Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, które zostaną wręczone podczas uroczystej gali na początku stycznia 2018 roku.

Ważne terminy

  • Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie plebiscytu rozpoczęło się w piątek, 10 listopada i trwało do czwartku, 30 listopada do godz. 22.
  • Zwycięzcy w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu awansowali do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania.
  • W poniedziałek, 4 grudnia, w "Magazynie Sportowy 24" - dodatku do "Dziennika Bałtyckiego" zaprezentowaliśmy wszystkich laureatów z powiatów i rozpoczęło się głosowanie w wojewódzkim finale.
  • Finałowe głosowanie będzie trwać do piątku, 29 grudnia do godz. 22.
  • Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali Plebiscytu Sportowego Dziennika Bałtyckiego na początku stycznia 2018 r.

Sportowców nagrodzi też kapituła

Niezależnie od wyboru najpopularniejszych sportowców kapituła plebiscytu pod przewodnictwem marszałka województwa pomorskiego nominuje 20 sportowców do tytułu Najlepszego Sportowca Roku 2017. Spośród nominowanych nasi Czytelnicy, głosując na tradycyjnych kuponach drukowanych w gazecie, wybiorą laureatów. Kapituła przyzna także swoją własną nagrodę dla Sportowca Roku na Pomorzu.

Informacji udziela Sławka Kruszewska - tel. 502 499 097, e-mail: [email protected].

Regulamin plebiscytu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki