reklama

Zakończyła się regulacja rowu M-4 na gdańskiej Matarni. Będzie on gromadził nadmiar wód opadowych ze zbiornika Rębiechowo 3

MP
Inwestycja jest elementem wartego ponad 131 milionów złotych programu „Systemy gospodarowania wodami opadowymi na terenach miejskich - Miasto Gdańsk” na lata 2014-2020. W przyszłym roku ma też ruszyć budowa kolejnego zbiornika retencyjnego.

Rów M-4 znajduje się w południowej części Gdańska, pomiędzy ul. Radiową i Azymutalną. W ramach inwestycji przebudowano ponad 700 metrów kanału oraz przepust drogowy. Ponadto wykonawca, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe BIMEL Sp. z o.o, wybudował kanalizację deszczową wraz z kolektorem deszczowym.

Regulacja rowu była jednym z elementów programu „Systemy gospodarowania wodami opadowymi na terenach miejskich - Miasto Gdańsk”. Ma on poprawić gospodarkę wodami opadowymi w Gdańsku, w tym odwodnienia terenów poprzez budowę kanalizacji deszczowej w dzielnicy Strzyża, Osowa i zbiorników w dzielnicy Kokoszki, Osowa oraz przy Jaśkowej Dolinie.

Zakończyła się regulacja rowu M-4 na gdańskiej Matarni. Będzie on gromadził nadmiar wód opadowych ze zbiornika Rębiechowo 3
DRMG

Inne inwestycje w ochronę przeciwpowodziową

W ramach wspomnianego programu w 2019 roku zakończyła się budowa kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Grottgera, Bażyńskiego, Tetmajera i Kasprowicza. Ponadto trwa budowa zbiornika retencyjnego Strzelniczka II wraz z regulacją potoku Strzelniczka pomiędzy zbiornikami retencyjnymi Strzelniczka II i Budowlanych II. Prace mają zakończyć się na początku przyszłego roku. Ich koszt to ponad 18 mln złotych. Prace prowadzone są w ramach zadania „Odwodnienie dzielnicy Kokoszki”. W bieżącym roku rozpoczęła się także budowa kanalizacji deszczowej na Osowej - na ul. Zeusa i Koziorożca, która potrwa do końca przyszłego roku. Koszt inwestycji to 27,6 mln złotych.

- W przyszłym roku planowane jest rozpoczęcie kolejnej inwestycji związanej z system gospodarowania wodami opadowymi w Gdańsku - wyjaśnia Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Chodzi o budowę zbiornika retencyjnego Jaśkowa Dolina. Obecnie projekt budowy zbiornika jest w fazie uzyskiwania niezbędnych uzgodnień.

Powódź w Gdańsku. 9 lipca 2001 r. gwałtowna ulewa zatopiła c...

Krajobraz po ulewie w Gdańsku. Trwa wielkie sprzątanie [ZDJĘCIA]

Czytaj także

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

Żłobki tylko dla szczepionych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie