Zakończenie sezonu żeglarskiego 2019

Materiał informacyjny
W sobotę 07 grudnia w Hotelu Młyn w Elblągu odbyło się podsumowanie zmagań żeglarzy pływających po wodach Morza Bałtyckiego, Zatoki Gdańskiej, Zalewu Wiślanego i Kaliningradzkiego.

Gospodarzem tegorocznej gali był Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W ramach spotkania podsumowano zmagania żaglarzy w ramach: Grand Prix Zalewu Wiślanego 2019, Regat Maristo Cup oraz 8 edycji Bitwy o Gotland na wodach Morza Bałtyckiego.

W pierwszej klasyfikacji Pucharu Zalewu Wiślanego w ramach którego odbyło się 7 regat trzecie miejsce zajął Tomasz Kubacki wraz z załogą jachtu Facil, drugie miejsce przypadło Januszowi Rutkowskiemu z załogą jachtu Irbis, a zwycięzcą Pucharu Zalewu Wiślanego został Marian Drabiński z załogą jachtu „Litwinka 2”.

W Maristo Cup rozdano puchary w trzech kategoriach OPEN, ORC, oraz KWR.

Zwycięzcą SailBook Cup 2019 i zdobywcą pucharu Srebrnego Dzbanka został Apollo Sails 2 Easy – skipper Tomek Makowski

Zwycięzcą w klasyfikacji ORC i zdobywcą Pucharu Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka został Kraceszk – skipper Marek Demps.

Najszybszym jachtem regat, zwycięzcą w klasyfikacji OPEN i zdobywcą Pucharu Senatora RP Jerzego Wcisły został Globe- skipper Zbigniew Gutkowski.

Zwycięzcą tegorocznej edycji Wielkiej Żeglarskiej Bitwy o Gotland został Zenon Jankowski na jachcie Oceanna.

Druga na mecie zameldowała się Aleksandra Emche na jachcie Mokotów

Trzeci był Paweł Biały na jachcie Delphia III.

Wszystkim zwycięzcom tych, często niełatwych, choć pasjonujących zmagań jeszcze raz serdeczne gratulacje.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie