MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zakończenie roku szkolnego w dobie koronawirusa. Tym razem bez akademii, rodziców i uścisków [ZDJĘCIA]

Natalia Grzybowska
Katolicka Szkoła Podstawowa Kaziuki na gdańskiej Zaspie
Katolicka Szkoła Podstawowa Kaziuki na gdańskiej Zaspie Przemysław Świderski
Po trzymiesięcznym kształceniu zdalnym, spowodowanym kryzysem pandemicznym, przyszła pora na zakończenie roku szkolnego i odebranie świadectw. Chociaż były i takie szkoły, które zdecydowały, że cenzurki wręczą dopiero we wrześniu lub każdy odbierze je we własnym zakresie. Wśród pozostałych zaś tym przypadku konieczne było zachowanie zasad bezpieczeństwa – utrzymując odstęp od innych osób, prowadząc uroczystości w małych grupach i rezygnując z uścisków na pożegnanie, przed rozpoczęciem wakacji. Zgodnie z obietnicą Ministerstwa Edukacji Narodowej ponownie spotkają się tak jak nakazuje tradycja - 1 września.

Rok szkolny 2019/2020 zakończył się dla około 4,3 mln uczniów w całej Polsce. Przez wzgląd na kryzys pandemiczny, od marca uczyli się w domach. Z tego samego powodu nie odbyły się duże i uroczyste akademie i wręczenia świadectw na forum szkoły.

Zakończenie roku 2019/2020 w czasach pandemii

- Rok szkolny 2019/2020 był prawdopodobnie jednym z najtrudniejszych, a na pewno najdziwniejszych, w naszej dotychczasowej historii - na filmie na swoim profilu facebookowym powiedziała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. - Nadeszły wakacje. Z tej okazji, wszystkim uczennicom i uczniom, życzę ciekawości do świata i spełnienia marzeń. Tego lata, pamiętajcie o zasadach ostrożności - noście maseczki, zachowujcie dystans. Z kolei pracownikom oświaty oraz rodzicom dziękuję - za Waszą determinację w obliczu tak dynamicznych zmian w procesie nauczania.

Forma i tryb wręczania uczniom świadectw nie zostały określone w przepisach prawa oświatowego. O tym, jak zostanie przeprowadzone tegoroczne zakończenie roku szkolnego, decydowali dyrektorzy szkół. Ministerstwo Edukacji Narodowej zasugerowało im, aby świadectwa wręczano uczniom indywidualnie lub w małych grupach, np. na świeżym powietrzu.

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Kazimierza na gdańskiej Zaspie

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w Katolickiej Szkole Po...

- W naszej kameralnej szkole zakończenie bieżącego roku szkolnego odbyło się w innych niż dotąd warunkach - z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności. Każdą klasę podzieliliśmy na dwie grupy i wyznaczyliśmy godzinę odbioru świadectw - mówi ks. Krzysztof Mudlaff, dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Kazimierza w Gdańsku. - Mimo trudnej sytuacji uczniom i wychowawcom było miło spotkać się po długim czasie w warunkach szkolnych. W „Kaziukach” zawsze stawiamy na dobre relacje z uczniami i nawet czas pandemii nie jest w stanie tego zakłócić. Wysokie wyniki na świadectwach i szczęśliwe oczy uczniów są potwierdzeniem skuteczności działań edukacyjnych i wychowawczych szkoły - dodaje dyrektor.

Podobnie było w Szkole Podstawowej nr 67 im. Obrońców Poczty. Na pożegnanie roku szkolnego poszczególne klasy przychodziły na kolejne godziny. Część spotkań odbyło się na terenie boiska, inne w korytarzu. Wszyscy uczniowie zostali zobligowani do przyjścia maseczkach. Przy odbiorze świadectw nie mogli towarzyszyć im rodzice.

W Zespole Szkół Łączności 26.06.2020 r. odbyło się tzw. miejskie zakończenie roku szkolnego.

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w Gdańsku. Pożegnanie a...

Większość uczniów Szkoły Podstawowej nr 50 w Gdańsku nie otrzymała świadectw. Zadecydowano, że uczniowie odbiorą je we wrześniu. Tradycyjnie pożegnano jedynie klasy VIII. Pozostałe dzieci i ich rodzice zostali zaproszeni na wirtualne spotkanie z dyrektorem za pośrednictwem komunikatora Teams, służącego zwykle do pracy zespołowej.

Zakończenie roku szkolnego w SzP nr 50 w Gdańsku 26.06.2020. Pożegnano uczniów klas 8

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr...

Wakacje w Gdańsku rozpoczęło blisko 46 tysięcy uczennic i uczniów samorządowych szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Podczas konferencji prasowej, podsumowującej miniony rok szkolny minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski poinformował, że rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się tak jak miało to miejsce do tej pory - 1 września.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki