– W związku ze zmianami legislacyjnymi aktualnie testujemy model organizacji pracy, który pozwala pracownikom sklepów na rozpoczynanie poniedziałkowej zmiany nie wcześniej niż o godz. 5.00 – powiedziała portalowi dlahandlu.pl. Anna Durzyńska, dyrektor personalny Lidl Polska.

Poza tym, jak już pisała Strefa Biznesu, od marca, czyli po wprowadzeniu w życie ustawy ograniczającej niedzielny handel, Lidl (prawdopodobnie również Biedronka) będą w piątki i soboty czynne do godz. 22.00.

Zakaz handlu w niedziele. Od marca sklepy będą czynne w piątki i soboty do godziny 22.00

- Pracujemy nad rozwiązaniem, które będzie komfortowe dla naszych pracowników. Pomimo wydłużenia godzin otwarcia wszystkich sklepów w piątki i soboty do 22.00, będziemy dążyć do tego aby nie zmieniać znacząco dotychczasowego systemu pracy. Wszystko to w trosce o komfort naszych pracowników - chcemy zapewnić im regularne godziny pracy, w trybie dziennym oraz czas na odpoczynek. Zależy nam także na wygodzie dokonywania zakupów przez naszych klientów. Gwarantujemy im, że zawsze mogą liczyć na wysokiej jakości produkty w atrakcyjnej niskiej cenie, również w poniedziałek rano - odpowiedziała nam Aleksandra Robaszkiewicz z biura prasowego Lidla.

Nowy Lidl w Bydgoszczy. Wielu klientów na otwarciu. W środku darmowa kawa i drożdżówki

Zakaz handlu w niedzielę. Niektórzy już zacierają ręce (x-news/Agencja Informacyjna Polska Press):