Zakaz handlu w niedzielę zaczął obowiązywać od marca 2018. Sprawdziliśmy, w których sklepach będzie można zrobić zakupy w niedzielę 11 marca? Które sklepy będą otwarte 11.03.2018?

Zakaz handlu w niedzielę 11 marca 2018 r.

Posłowie zdecydowali się ograniczyć handel w niedziele. Na razie ograniczenie obowiązuje w wybrane niedziele w 2018 roku. Docelowo jednak handel ma zostać zakazany w każdą niedzielę. W 2019 roku tylko jedna niedziela w miesiącu ma być handlowa. Całkowity zakaz handlu ma obowiązywać już od 2020 roku.

Jeżeli chodzi o restauracje, to zakaz handlu w niedziele może nam zdecydowanie pomóc i tak też są przewidywania- tłumaczy w rozmowie z AIP- Arkadiusz Krupicz, Pyszne.pl W 2018 r. ograniczenie zacznie obowiązywać od marca, gdy dwie niedziele będą wyłączone z handlu.

Pierwszą niedzielą, w którą będzie obowiązywał zakaz handlu będzie niedziela 11 marca 2018 r.


Czytaj też: Zakaz handlu w niedzielę 11.03.2018. Czy 11 marca 2018 sklepy będą otwarte?

Które sklepy będą otwarte w niedzielę 11 marca 2018 r.?

Sklepy znanych sieci handlowych: Biedronka, Lidl, Carrefour, Auchan, Tesco, Netto, Kaufland, Piotr i Paweł będą nieczynne.

Decyzję o otwarciu sklepów Żabka i Freshmarket podejmą osoby prowadzące poszczególne placówki. Sklepy, które zostaną otwarte, będą czynne krócej niż zwykle. W zależności od indywidualnej decyzji franczyzobiorców - od godz. 9 do 19 lub od godz. 11 do 21.

Otwarte są stacje benzynowe oraz niektóre małe sklepiki - pracować muszą w nich jednak właściciele sklepów.


Zobacz: Zakaz handlu w niedzielę 2018. Sklepy zamknięte w niedzielę od marca 2018. Lista niedziel bez handlu 2018

Zakaz handlu w niedzielę. Jakie zmiany chce wprowadzić Biedronka w związku z zakazem handlu?

Najważniejsze zmiany, które wchodzą w życie już od tego tygodnia to:

  • Wydłużenie godzin otwarcia sklepów w każdy piątek i sobotę o godzinę, dzięki czemu będą one czynne przynajmniej do godz. 22.00. Część sklepów w wybranych lokalizacjach będzie czynna nawet do godz. 23.00.
  • Otwarcie wszystkich kas w sklepach Biedronka w godzinach szczytu w piątki i soboty. Ich zakres godzinowy może się różnić w zależności od lokalizacji, jednak gwarancja wszystkich otwartych kas obejmie 5 godzin w każdym z tych dni.

Zakaz handlu w niedzielę. Jakie zmiany wprowadzi Lidl w związku z zakazem handlu?

Ta niemiecka sieć wstępnie zdecydowała się na wydłużenie pracy w soboty - być może nawet do godziny 23 lub północy i rozpoczęcie pracy w poniedziałki od 5 rano.

Handel w niedzielę. Na targowisku w Chwaszczynie bez zmian

W niedzielę, 11 marca oraz w każdą kolejną niedzielę targowisko będzie otwarte od godziny 7.

vivi24/x-news

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU: