Edukacja, egzaminy, testy próbne
  TESTY GDAŃSKIEGO WYDAWNICTWA OŚWIATOWEGO

  Przygotuj się z nami do TESTU ÓSMOKLASISTY 2018/2019!

  Rozwiń
  Edukacja, egzaminy, testy próbne
  Zwiń

  Przygotuj się z nami do TESTU ÓSMOKLASISTY 2018/2019!

  Sprawdź, co może pojawić się na egzaminach!

  Zaćmienie Księżyca 2018. Obserwacja zjawiska na Skwerze...

  Zaćmienie Księżyca 2018. Obserwacja zjawiska na Skwerze Kościuszki w Gdyni [27.07.2018]. Eksperyment stworzył strefę edukacyjną [zdjęcia]

  Piotr Kallalas

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Obserwacja zaćmienia księżyca na Skwerze Kościuszki w Gdyni [27.07.2018]
  Z okazji zaćmienia księżyca na Skwerze Kościuszki w Gdyni powstała specjalna strefa edukacyjna, którą organizuje Centrum Nauki Experyment [27.07.201
  1/32

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Piotr Kallalas

  Zaćmienie Księżyca 2018 już dziś! Najdłuższe zaćmienie księżyca w tym wieku to wielkie wydarzenie astronomiczne, na które czeka wielu mieszkańców Trójmiasta. Na Skwerze Kościuszki w Gdyni w piątek 27.07.2018 r. zostało zorganizowane wspólnie oglądanie tego zjawiska, a także powstała strefa dla rodzin z dziećmi!
  Zaćmienie księżyca zdarza się nawet kilka razy w roku, jednak piątkowe zjawisko jest prawdziwą gratką dla miłośników astronomii. Wszystko ze względu na czas ekspozycji. Będzie to najdłuższe zaćmienie w tym wieku, a dodatkowym atutem jest także położenie Marsa, który ustawi się w opozycji i będzie doskonale widoczny.


  Czytaj więcej: Zaćmienie Księżyca 2018. Kiedy i gdzie oglądać? 27.07.2018 najdłuższe całkowite zaćmienie Księżyca od 100 lat  Zaćmienie Księżyca 2018. Specjalna strefa edukacyjna  Z okazji zaćmienia księżyca na Skwerze Kościuszki powstała specjalna strefa edukacyjna, którą organizuje Centrum Nauki Experyment. Niedaleko gdyńskiego Akwarium od godz. 16 można skorzystać ze specjalnej oferty gier i zabaw, a także dowiedzieć się nieco więcej o tajnikach astronomii.

  Zobacz galerię

  - Spotkaliśmy się na Skwerze Kościuszki w Gdyni, ponieważ mamy do czynienia z wyjątkowym zjawiskiem astronomicznym. Przez to, że najmłodsze dzieci być może już będą spały w trakcie samego zjawisko, postanowiliśmy zorganizować specjalną strefę już od godz. 16. Na stanowisku puszczamy rakiety, sprawdzamy wiedzę dotyczącą gwiazdozbiorów poprzez gry i zabawy, a także robimy symulacje zakrzywienia czasoprzestrzeni na wielkiej, czarnej płachcie materiału - powiedziała Karolina Cisło, edukatorka z Centrum Nauki Experyment.

  Z okazji zaćmienia księżyca na Skwerze Kościuszki w Gdyni powstała specjalna strefa edukacyjna, którą organizuje Centrum Nauki Experyment [27.07.2018] Piotr Kallalas


  Zaćmienie Księżyca 2018. Ile potrwa zaćmienie?  Dodatkowo przygotowano 8 teleskopów, aby móc dokładnie przypatrzeć się Marsowi, który na swojej orbicie znajdzie się z kolei najbliżej Ziemi. Wielka opozycja Marsa przypada właśnie dzisiaj!

  Całkowite zaćmienie księżyca potrwa aż 103 minuty, ponieważ księżyc jest obecnie w najdalej oddalonym punkcie na swojej orbicie od Ziemi. Częściowe zaćmienie będziemy mogli podziwiać już od godz. 20.44, a faza całkowita rozpocznie się od godz. 21.30 i potrwa do godz. 23.13.

  Zaćmienie Księżyca 2018. Jak oglądać?
  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  -__-

  ktoś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  totalna ściema, nic nie widać

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Horała się dokształci!

  Antypis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Tak jak byle jaki chciał się do kształcić u profesor Płatek, ale mu pokazała środkowy palec!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Polecamy

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!