Całkowite zaćmienie Księżyca 27 lipca. Zdjęcia z zaćmienia!

Zobacz galerię

Czekamy na Wasze fotografie z tego niezwykłego spektaklu na niebie pod adresem internet@dziennikbaltycki.pl oraz na Facebooku.

Bogusia

To było najdłuższe zaćmienie Księżyca od wielu lat. Nie wszystkim udało się go zobaczyć, bo w wielu regionach schował się za chmurami. Na niebie widoczny był tego dnia także Mars.

Zaćmienie Księżyca 2018. Najdłuższe całkowite zaćmienie od 100 lat 27.07.2018 Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Noc spadających gwiazd 2018: Kiedy oglądać Perseidy 2018?

To kolejne wyjątkowe zjawisko astronomiczne, które będziemy mogli wkrótce obserwować. Noc perseidów w tym roku wypada w nocy z 12 na 13 sierpnia. Wówczas spadających gwiazd będzie widocznych najwięcej na polskim niebie. Tzw. spadające perseidy inaczej zwane spadającymi gwiazdami przyciągają fanów astronomii ale też romantyków. Noc perseidów, która wypada w tym roku właśnie z 12 na 13 sierpnia kulminacją tego zjawiska. Jeśli jednak nie możecie podziwiać nocy perseidów akurat wtedy, to jeszcze nic straconego. Spadające gwiazdy, choć mniej liczne, będzie można na naszym niebie oglądać do 24 sierpnia.

***

Najdłuższe całkowite zaćmienie Księżyca 27.07.2018

Zaćmienia Księżyca sprawiło, że nasz satelita zrobił się pomarańczowo-czerwony. Tym razem nastąpiło to podczas tzw. mikroksiężyca – to przeciwieństwo superksiężyca. Następuje, gdy nasz satelita znajduje się w apogeum swojej orbity, Księżyc będzie zatem wydawał się mniejszy. O ile pogoda pozwoli, całkowite zaćmienie Księżyca będzie można obejrzeć w większości Afryki Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Azji Centralnej. Naukowcy na Antarktydzie również powinni mieć całkiem dobre miejsca na ten spektakl. W Europie, Azji Wschodniej, Australii i Indonezji zobaczymy częściowe zaćmienie lub zaćmienie całkowite, ale przez krótszy okres. Ostatnie zaćmienie księżyca miało miejsce 28 września 2015 roku.

Zaćmienie Księżyca – zjawisko astronomiczne powstające, gdy Ziemia znajduje się między Słońcem a Księżycem będącym w pełni i Księżyc „wejdzie” w stożek cienia Ziemi.

Całkowite Zaćmienie Księżyca na żywo. Oglądaj relację online NASA!

Zaćmienie Księżyca - lipiec 2018. Jak zaćmienie Księżyca może na nas zadziałać?

A jak na to zjawisko spojrzeć od strony astrologii? Specjaliści z tej dziedziny twierdzą, że zwykle zaćmienie skupia naszą uwagę na emocjach, intymnych związkach, domu i rodzinie. A to najbliższe będzie wyjątkowe. Może ono wywrzeć silny wpływ na życie wszystkich ludzi. Będzie energetycznie, gniewnie, pamiętajmy więc, by w tym czasie nie podejmować pod wpływem impulsu ważnych decyzji. Z drugiej strony będzie to też okazja do oczyszczenia się z nadmiaru złych nawyków, wzorców i spojrzenia na życie z nowej perspektywy. To dobry czas na wyobrażenie sobie siebie w wymarzonej przyszłości i spojrzenie z tej perspektywy na nasze obecne życie. Jeśli mocno marzysz, teraz jest duża szansa, że twoje wizje się urzeczywistnią. Oczywiście, oprócz marzeń, potrzebne są też działania.

Zaćmienie Księżyca 27 lipca 2018 i pełnia w Wodniku

Zaćmienie Księżyca to jednocześnie kumulacja pełni, tym razem w Wodniku. Jak czytamy na blogu Moonset Story: to okres, kiedy nie chcemy ograniczeń, czujemy potrzebę bycia sobą i otaczania się ludźmi podobnymi do nas. Wodnik uczy nas, że prawdziwej wolności nikt nie może nam zabrać i że ograniczenia to konsekwencje naszych wyborów albo niezgody na bycie sobą.

ZAĆMIENIE KSIĘŻYCA 2018. KIEDY OGLĄDAĆ?

NAJBLIŻSZE ZAĆMIENIA KSIĘŻYCA

  • 27 lipca 2018
  • 21 stycznia 2019
  • 16 lipca 2019
  • 10 stycznia 2020
  • 5 czerwca 2020
  • 5 lipca 2020
  • 30 listopada 2020

POLECAMY NA STRONIE KOBIET: