OPRAC.:
Jacek Kmiecik
Hunert Hurkacz w tym sezonie wygrał już 14 z 23 decydujących o zwycięstwie setów @RelevantTennis/Twitter
Hubert Hurkacz pokonał Amerykanina Francesa Tiafoe 7:6 (9), 3:6, 6:3 i awansował do drugiej rundy turnieju tenisowego ATP w Wiedniu (pula nagród 2,349 mln euro). Następnym rywalem rozstawionego z numerem piątym Polaka będzie Fin Emil Ruusuvuori.

Hurkacz zajmuje 11. miejsce w rankingu ATP, natomiast Tiafoe - 17. Był to ich piąty pojedynek, a tenisista z Wrocławia wygrał po raz trzeci.

Zażarty pojedynek Hurkacza

Pierwszy set trwał aż godzinę i trzy minuty i rozstrzygnął się w tie-breaku. Przy stanie 4-6 Hurkacz obronił dwie piłki setowe, po czym przejął inicjatywę, obejmując prowadzenie 7-6, a partię zakończył wykorzystując czwarty setbol. W drugim secie zaczął zawodzić go serwis. Przegrywał 0:4 i nie był już w stanie odrobić strat. Trzeci set to już dominacja "Hubiego", który po dwóch godzinach i 25 minutach mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

To była 39. wygrana Hubiego w tym roku i 14-9 w decydujących setach.

W drugiej rundzie Hurkacz zmierzy się z Ruusuvuorim. Co prawda Fin jest sklasyfikowany na 43. pozycji na liście ATP, ale to niewygodny rywal, z którym Polak ma bilans 1-1.

Jest jeszcze szansa na awans do ATP Finals

Hurkacz walczy nie tylko o premię finansową, ale także o punkty rankingowe, aby zakwalifikować się do turnieju ATP Finals w Turynie, z udziałem ośmiu najlepszych tenisistów sezonu.

W stolicy Austrii Hurkacz występuje także w deblu razem z Marcelo Melo. W poniedziałek polsko-brazylijska para awansowała do ćwierćfinału po zwycięstwie nad Chorwatami Nikolą Mekticem i Mate Pavicem 1:6, 6:3, 10-4.

W deblu zagra również Łukasz Kubot, któremu partneruje Francuz Fabrice Martin. W środę ich rywalami będą Holender Robin Hasse i Austriak Philipp Oswald.