Zabytkowy problem

  Zabytkowy problem

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Problem z remontem Dworku Sierakowskich - najstarszego sopockiego zabytku (pierwsze historyczne wzmianki datowane są na początek XVIII wieku) - mogą mieć władze miasta. Prace na pewno nie rozpoczną się 1 września, gdyż nie znaleźli się chętni do ich wykonania
  Sytuacja nie jest wesoła, gdyż okazuje się, że nie tylko nie wpłynęły oficjalne oferty, ale też nie było żadnego zainteresowania samym przetargiem. Mimo to miasto zdecydowało się rozpisać go jeszcze raz. - I już jest lepiej, gdyż przynajmniej pojawiły się firmy zainteresowane inwestycją. Żadne oferty jeszcze nie wpłynęły, jednak jesteśmy dobrej myśli - mówi Anna Sumińska z referatu inwestycji w sopockim magistracie.


  Problem w tym, iż nawet jeżeli tym razem uda się rozstrzygnąć przetarg, to cała inwestycja zostanie opóźniona, co z kolei może wpłynąć na funkcjonowanie dworku, który w każdym sezonie letnim staje się jednym z kluczowych miejsc na kulturalnej mapie kurortu. - Początkowo liczyliśmy, że remont zakończy się w kwietniu, już wiadomo, że tak się nie stanie. Jednak nawet w wypadku, gdy prace potrwają do czerwca, sezon nie będzie dla dworku stracony - zapewnia Sumińska.

  Jeżeli przetarg znów zakończy się fiaskiem, miasto wraz z zajmującym się zabytkiem Towarzystwem Przyjaciół Sopotu będzie musiało poszukać wykonawcy na zasadzie negocjacji bez ogłoszenia, a to ozna-czać może kolejne opóźnienia. Koszt pierwszego etapu remontu, którego dotyczy przetarg, to około 2-2,5 mln zł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo