"Zabawa, zabawa" Kingi Dębskiej w kinach. Film trzech kobiet...

  "Zabawa, zabawa" Kingi Dębskiej w kinach. Film trzech kobiet o trzech kobietach, które nie mogą żyć bez alkoholu [recenzja, zdjęcia]

  Henryk Tronowicz/red.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Premiera filmu "Zabawa, zabawa" w Warszawie
  Plejada gwiazd na uroczystej premierze filmu "Zabawa, zabawa" Kingi Dębskiej w Warszawie. Na zdjęciu Agata Kulesza
  1/13

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Marcin Wziontek

  W środę, 3.01.2019 r. w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu „Zabawa zabawa” w reżyserii Kingi Dębskiej. Reżyserka, znana z bardzo dobrze przyjętych przez publiczność filmów „Moje córki krowy” i „Plan B”, tym razem opowiada trzy przeplatające się historie kobiet, które mają problem z alkoholem.
  40-letnia Dorota (Agata Kulesza) ma opinię doskonałego prokuratora. Ale pije, by - jak sama mówi - „nie zwariować”. Zasłaniając się immunitetem, stara się unikać odpowiedzialności za wykroczenia popełniane „pod wpływem”. Mąż, znany polityk (Marcin Dorociński), pomaga Dorocie zachować problem w tajemnicy i wyciąga ją z rozmaitych tarapatów, ale zaczyna tracić cierpliwość.

  Druga z kobiet, Teresa (Dorota Kolak), szanowana jako chirurg w szpitalu dla dzieci, uważa, że każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Jej reputacja jednak załamuje się, kiedy przychodzi na dyżur w stanie niezupełnie trzeźwym.

  Z kolei studentka Magda (Maria Dębska) biega z imprezy na imprezę, jednak ponieważ uczy się świetnie, a poza tym ma super pracę, nikt jej trybu życia nie kwestionuje. Tylko że o Magdzie trudno powiedzieć, że pije. Magda chleje! W pewnym momencie dziewczyna traci grunt pod nogami i dochodzi do tragedii.

  Aktorka Agata Kulesza na konferencji prasowej: alkoholizm ma w filmie Dębskiej twarz bogatych kobiet, które po nocy picia biegną do banku witaminowego, by strzelić sobie kroplówkę i wrócić do pracy.

  Alkoholizm ma w filmie Dębskiej twarz bogatych kobiet, które po nocy picia biegną do banku witaminowego, by strzelić sobie kroplówkę i wrócić do pracy.  „Zabawa, zabawa”, film o trzech kobietach, to równocześnie film trzech kobiet.

  Został wyreżyserowany przez Kingę Dębską (autorkę filmu „Moje córki krowy”), która scenariusz napisała wspólnie z Miką Dunin, blogerką, pisującą o kobiecym piciu. Dębska do współpracy zaprosiła też francuską kostiumografkę Dorotę Roqu-eplo, od lat związaną z kinem polskim.


  Rozmowa z Dorotą Kolak

  Rozmawiała Ryszarda Wojciechowska

  Premiera filmu "Zabawa, zabawa" w Warszawie z plejadą gwiazd


  Premierę filmu wraz z Kingą Dębską w Warszawie celebrowały odtwórczynie głównych ról: Dorota Kolak, Agata Kulesza i Maria Dębska oraz występujący w filmie Marcin Dorociński, Barbara Kurzaj, Jowita Budnik, Katarzyna Kwiatkowska, Dorota Landowska, Bartosz Porczyk oraz twórcy: kostiumografka Dorota Roqueplo, operator Andrzej Wojciechowski, scenografka Monika Sudół i producent filmu, Zbigniew Domagalski.

  Uroczystość poprowadziła Grażyna Torbicka.  „Zabawa, zabawa“, reż. Kinga Dębska. Polska 2018/ dramat. Wyst. Dorota Kolak, Agata Kulesza. Dyst. Kino Świat. W kinach od 4.01.2019

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo