sportowy24
  Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku. Gra w piłkę jest...

  Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku. Gra w piłkę jest lepsza niż smartfon [wideo, zdjęcia]

  Adam Mauks

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Chłopcy z Pruszcza Gdańskiego wierzą , że kiedyś zagrają jak Cristiano Ronaldo, a w ich mieście powstanie silny piłkarski klub, w którym kiedyś wystąpią.
  Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku
  1/33

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Piotr Hukało

  Podczas gminnych eliminacji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" można zobaczyć wszystko co w piłce dobre. Oczekiwanie, emocje, bramki i radość z gry. Osiem drużyn z okolic Gdańska spotkało się na boisku Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim by wyłonić najlepszych w gminnym etapie tych rozgrywek. W pruszczańskim turnieju wzięli udział chłopcy w kategorii wiekowej do lat 10. Gospodarze z daleka przykuwali uwagę widzów swoimi zielonymi strojami.
  To drużyna, która w ubiegłym roku też grała w turnieju „Z podwórka na stadion" i to z sukcesem, bo w ubiegłym roku awansowała do turnieju wojewódzkiego, gdzie przegrała w finale z rówieśnikami z Tczewa.

  Chłopcy rozgrzewają się, bo pogoda w listopadzie sprzyja solidnej rozgrzewce. Są rękawiczki i czapki, ale za chwilę emocje już tak buzują, że te atrybuty nie są potrzebne. Są też rodzice, którzy z termosami przyszli przypilnować i dopingować swoje pociechy.

  Były rugbista jest trenerem małych piłkarzy  - Ja myślę, że takie wydarzenia jak ten awans do finału wojewódzkiego bardzo dobrze wpływają na chłopców - mówi nam Zbigniew Górniewicz, opiekun chłopięcej drużyny piłkarskiej z SP4 w Pruszczu. - To daje im, młodszym kolegom, rodzeństwu fajny impuls do tego, by przychodzić na treningi i starać się być lepszym - dodaje Górniewicz, który był przed laty...rugbistą gdańskiej Lechii.

  Gra o stawkę - to jest to

  Chłopcy, którzy w pełnym piłkarskim rynsztunku walczą na boisku i ich rodzice oraz dziadkowie dopingujący przy bocznej linii boiska wierzą w to, że osiągną swój cel.

  Zobacz galerię

  - Wszystkim nam marzy się, by nasi chłopcy awansowali do ogólnopolskiego finału w Warszawie - mówią podekscytowani rodzice młodych pruszczańskich. - Ale wiadomo, że konkurencja jest duża. Sam fakt, że chłopcy grają o stawkę jest dla nich wielką sprawą - dodają.

  Pruszczańska drużyna to chłopcy, którzy na co dzień grają w różnych klubach, ale łączy ich to, że chodzą do tej samej szkoły, spędzają ze sobą dużo czasu.

  - Bez wątpienia to, co ich najbardziej łączy to piłka - dodaje opiekun drużyny i koordynator turnieju w Pruszczu.
  Kuba i Wojtek są zawodnikami drużyny z SP 4 w Pruszczu. Pierwszy z nich jest bramkarzem.

  - Lubię, kiedy muszę się poruszać w bramce i mam dużo pracy, ale denerwuje się, gdy obrońcy robią głupie starty - mówi młody bramkarz z Pruszcza. Dla Wojtka najważniejsze w piłce jest to, że można się wykazać w obronie.

  Dla Michała i Maćka z Pruszcza najfajniejsze jest to, że piłka ich bawi, ale w tej zabawie nie można zapominać o ataku i obronie. W przyszłości chcieliby grać jak Cristiano Ronaldo, bo on jest najlepszy.

  Może oni też kiedyś zagrają w ekstraklasie?

  Piłkarskie marzenia chłopców z SP 4 w Pruszczu? - Żeby w naszym mieście powstała świetna drużyna, taka z ekstraklasy. No, i żebyśmy w niej też kiedyś zagrali.

  Na tym etapie ważne jest to, by ruch, trening, mecz był alternatywą dla smartfona czy komputera - mówi Górniewicz. Jeśli zrozumieją to rodzice, to łatwiej będzie to zrozumieć także dzieciom.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Terminarz regionalny PP

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  RANKING: Najlepsze szpitale na Pomorzu. Sprawdźcie!

  RANKING: Najlepsze szpitale na Pomorzu. Sprawdźcie!

  RAPORT: Najwięcej ślubów w powiecie kartuskim, najmniej w sztumskim!

  RAPORT: Najwięcej ślubów w powiecie kartuskim, najmniej w sztumskim!

  Plan na jesienne wieczory? Filmy, seriale w sieci. Podstawa to dobry, światłowodowy internet.

  Plan na jesienne wieczory? Filmy, seriale w sieci. Podstawa to dobry, światłowodowy internet.