Z Norwegami towarzysko

Kamila Bucholz
Zwycięstwem biało-czerwonych 30:25 zakończył się towarzyski mecz piłki ręcznej między reprezentacjami juniorów Polski i Norwegii, który wczoraj odbył się w Malborku.

Od początku zespoły odpowiadały bramką na celny rzut przeciwnika. Dopiero w 21. minucie Polacy osiągnęli czterobramkową przewagę. Do końca pierwszej połowy Skandynawowie zdołali wyrównać na 12:12. Po przerwie biało-czerwoni popisywali się ładnymi zagrywkami, które jednak nie zawsze miały efekt bramkowy. Na cztery minuty przed końcem prowadzili pięcioma trafieniami i takie prowadzenie utrzymali do końca.

W czwartek kolejny mecz obu zespołów w Żukowie.

Polska: Patryk Małecki, Michał Kapela - Paweł Paczkow- ski (10 bramek), Paweł Gregor (1), Krzysztof Mogielnicki, Patryk Abram (3), Konrad Ra- rus, Jakub Olejniczak, Michał Obiała, Michał Piwowarczyk (3), Krzysztof Perczyński (6), Grzegorz Czekałowski (2), Kamil Grablewski (2), Michał Daszek (3).