Z Jantara Ustka do reprezentacji Polski. "Bardzo chciałbym w przyszłości grać zawodowo w piłkę nożną" [wideo, zdjęcia]

Akcja specjalna Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM

Wideo

Zobacz galerię (11 zdjęć)
MKS Jantar Ustka w Programie Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM uczestniczy od 2012 roku. Od tego czasu klub przeszedł prawdziwą rewolucję w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży.

- Z projektem przystąpienia do Programu ruszyliśmy 7 lat temu. Udało nam się to w grudniu 2012 roku i jesteśmy trzecim ośrodkiem, który przystąpił do Programu - mówi Piotr Piszko, koordynator szkolenia w usteckim Jantarze. - Dzięki Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM mogliśmy podnieść jakość treningów. Otrzymaliśmy dokładne wytyczne i szczegółowo opracowane systemy treningowe, dzięki czemu systematycznie podnosimy kwalifikacje naszych trenerów– kontynuuje Piszko. - Udało się także zwiększyć liczbę dzieci trenujących piłkę nożną w MKS Jantar Ustka i na obecną chwilę możemy pochwalić się wysoką frekwencją. Trenuje z nami około 400 podopiecznych we wszystkich grupach wiekowych, a liczbę tę planujemy wciąż powiększać.

- Wśród zalet naszego uczestnictwa w Programie, należy wymienić przede wszystkim pomoc w dostarczeniu profesjonalnego sprzętu i przyznawanie stypendiów – opowiada trener rocznika 2007, Piotr Cejrowski. - Bardzo ważne w procesie szkolenia dzieci i robienia przez nie dalszych postępów są odpowiednio dobrane jednostki treningowe. Należy je dopasować w zależności od stopnia zaawansowania dzieci, które szkolimy. Postępy, które robimy są na bieżąco monitorowane przez centralę Programu. Najlepsi, tacy jak Filip Zdunek, Franek Piwko czy Szymon Modelski stale są zapraszani na konsultacje kadry LOTOSU.

Czytaj także

Program Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM wyrównuje szanse na rozwój wszystkich dzieci w regionie i umożliwia realizację pasji jaką jest piłka nożna. Istotnym elementem Programu jest fakt, że obejmuje on swoim zasięgiem nie tylko dzieci wybitnie uzdolnione, ale zrzesza szeroką grupę dzieci, które chcą uprawiać piłkę nożną na poziomie amatorskim.

Jak mówi prezes MKS Jantar Ustka, Marcin Rymarz, korzyści z uczestnictwa w Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM są nieocenione. - Nasi trenerzy uzyskali dostęp do profesjonalnych systemów szkolenia, a ich praca jest stale monitorowana. Bardzo ważny jest cykl szkoleniowy, a jego realizacja daje konkretne rezultaty. Jednym z nich jest zwycięstwo rocznika 2005 w 2017 roku, w finale V edycji LOTOS Junior Cup, co jest jednym z większych sukcesów Jantara w ostatnich latach – mówi Rymarz. - Warto dodać, że grający w tej chwili w drużynie seniorskiej Karol Czubak był również beneficjentem Programu, a droga szkoleniowa jaką przebył, pozwoliła mu na reprezentowanie barw narodowych w juniorskiej kadrze Polski U19 – dodaje Rymarz.

CZYTAJ TAKŻE: Cartusia 1923 szykuje się na LOTOS Junior Cup. "Nasi najlepsi zawodnicy są w kadrach wojewódzkich" [wideo, zdjęcia]

O prawdziwej karierze piłkarza marzą także inni zawodnicy, między innymi Antoni Klimczuk i Filip Zdunek. Obaj wyróżniają się w swoich rocznikach i obaj są stypendystami Piłkarskiej Przyszłość z LOTOSEM. To bardzo ważny aspekt działalności Programu. Każda pomoc finansowa jest cenna.

- Bardzo chciałbym w przyszłości grać zawodowo w piłkę nożną. Cieszę się, że mogę brać udział w konsultacjach kadry województwa Pomorskiego oraz Kadry LOTOSU, na które jeżdżę regularnie raz w miesiącu – opowiada Antoni Klimczuk, który marzy o ukończeniu szkoły i wielkiej karierze piłkarskiej.

Dodaj ogłoszenie