X Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Gdańska. Na flagach hasła "Tęcza jest nasza" [zdjęcia, wideo]

(KGK)Zaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (52 zdjęcia)
Ulicami Gdańska w niedzielę 9.06.2019 r. przeszedł X Marsz dla Życia i Rodziny. I choć ogólnopolskie hasło brzmiało „Seksedukacja to deprawacja”, gdańska edycja była celebracją 10. edycji marszu oraz 20. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II na Pomorze.

Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w wielu polskich miastach w celu propagowania tradycyjnych wartości.

- Po to się spotykamy i idziemy. Robimy to w sposób radosny, mamy balony, śpiewamy - powiedziała nam Marta Szagżdowicz, jedna z organizatorek gdańskiego wydarzenia.

- Chłopak i dziewczyna to jest rodzina. Jako Polacy musimy to popierać, to jest fundament - mówiła pani Jadwiga, jedna z uczestniczek.

Tysiące osób ubranych na biało zgromadziło się w niedzielę w okolicach Kaplicy Królewskiej w Gdańsku. O strój w tym kolorze prosili organizatorzy.

- Biały strój jest strojem odświętnym, a my chcemy świętować i szerzyć wartości rodzinne - tłumaczyła Monika Baran, jedna z organizatorek marszu.

Na trasie pojawiła się m.in. flaga z hasłem „Tęcza jest nasza”, ludzie trzymali białe i czerwone balony. Tłum najpierw odmówił Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a potem maszerował, śpiewając religijne pieśni, m.in. „Oto jest dzień” i skandując, że „małżeństwo to on i ona”.

Każdego roku temu wydarzeniu przyświeca inne hasło.

- Zawsze jednak wyraża oczekiwanie takich zmian społeczno-prawnych, które zapewnią pełną ochronę życia ludzkiego i praw rodziny w naszym kraju – tłumaczą organizatorzy.

W Gdańsku celebrowano 10. rocznicę marszu oraz 20. rocznicę wizyty papieża na Pomorzu w 1999 roku, podczas której m.in. odprawił mszę na sopockim hipodromie. Zresztą fragmenty jego homilii wybrzmiewały z głośników w trakcie pochodu.

Liczbą dnia była "dziesiątka". Świętowały między innymi pary, które obchodzą dziesiątą rocznicę ślubu, to one otworzyły wydarzenie. A dzieci w wieku 10 lat niosły kolorowe balony z cyfrą 10. W meleksie jechały ciężarne kobiety.

- Po raz pierwszy biorę udział w Marszu dla Życia i Rodziny. Chcę pokazać, że tradycyjne wartości są mi bliskie - powiedziała jedna z pasażerek meleksa, pani Agnieszka z Gdańska.

Podczas imprezy zbierano datki na Dom Samotnej Matki w Matemblewie.

Finał odbył się na terenach postoczniowych, przy ul. Kadłubowców. Uczestnicy bawili się podczas koncertu Zespołu Armia Dzieci oraz Trzecia Godzina Dnia.

Przez Gdańsk przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny, promujący ...

Przypomnijmy, że pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na przestrzeni 13 lat, organizacji marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 7

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

O
Optymist

To jest znak czasu że trzeba przypominać że rodzina to małżeństwo plus potomstwo. A małżeństwo to On i Ona. Ech ... szkoda gadać!?!?:)

e
eM.

Kiedy ktoś używa sformułowania "Tęcza jest nasza" nie znając wgl historii LGBTQ ... ech..

G
Gość
2019-06-09T21:27:58 02:00, Gość:

Prezydent Dulkiewicz nie maszerowla razem czy to znaczy ze walczy o elektorat nienormalnych/gaye i lesbijki/ do wyborow jesiennych z ktorym chce zwyciezyc !

Jasne. Tylko heteronormatywne i jedynie, rzecz jasna, katolickie społeczeństwo jest normalne XD

R
Rumcajs

Czy producent pomroczności OTUA, brał udział w tym MARSZU ?

P
Polihistor

No, proszę, można się było nawet zreflektować i wymienić pierwotny zestaw zdjęć zrobionych tak, żeby na nich niczego nie pokazać. Cóż, większa jest w Niebie radość z jednego nawróconego ...

G
Gość

Prezydent Dulkiewicz nie maszerowla razem czy to znaczy ze walczy o elektorat nienormalnych/gaye i lesbijki/ do wyborow jesiennych z ktorym chce zwyciezyc !

P
Patriota !!!

Serce sie raduje , oto jest Polska !!!

Dodaj ogłoszenie