Wywiadówka dla rodzica

  Wywiadówka dla rodzica

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Nie tylko dzieci, ale także ich rodziców będą chcieli w tym roku edukować włodarze Sopotu. We wszystkich tamtejszych przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach już od września wprowadzone mają zostać tzw. wywiadówki edukacyjne dla dorosłych.
  Na spotkaniach mowa ma być m.in. o potencjalnych zagrożeniach dla uczniów - od problemów wychowawczych aż po uzależnienia.

  W ubiegłym roku program wprowadzono, na zasadzie eksperymentu, w dwóch placówkach: w Szkole Podstawowej nr 9 oraz w Przedszkolu nr 12. - Pomysł spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem - mówi Adam Krawiec, naczelnik Wydziału Oświaty w sopockim magistracie.

  - Inicjatywa spodobała się rodzicom do tego stopnia, że wszystko zakończyło się specjalnym festynem integrującym, który wcześniej nie był przewidywany, chociaż przyznam, że żadnych statystyk dotyczących obecności na wykładach nie prowadziliśmy.


  Nie dziwi więc decyzja urzędników, aby podobne wywiadówki zorganizować także w innych placówkach. Co więcej, przygotowane zostaną również specjalne prezentacje multimedialne, aby wykłady w formie komputerowych plików trafić mogły do jak największej liczby osób.

  Na razie przewidziane są w każdej ze szkół dwa spotkania. Pierwsze z nich odbędą się już we wrześniu. Rodzice będą mieli okazję do rozmowy z pedagogami i psychologami. Co ciekawe, program spotkań będzie dostosowany do określonych grup wiekowych.

  - Z innymi problemami mogą mieć styczność rodzice przedszkolaka, a z innymi rodzice gimnazjalisty - tłumaczy Paweł Orłowski, wiceprezydent Sopotu. - W tym drugim wypadku wiadomo, że większy nacisk będzie musiał być położony na kwestie związane z niebezpieczeństwem wynikającym ze styczności ze środkami psychoaktywnymi, na które narażona jest młodzież w tym wieku. Mowa będzie też na pewno o innych niebezpieczeństwach, jak chociażby ryzyku uzależnienia się od... internetu.

  Wykłady będą miały jeszcze jeden cel. Urzędnicy liczą na to, iż pozwolą one na zdecydowane polepszenie stosunków na linii rodzice - nauczyciele. Wywiadówki mają także pokazać rodzicom, iż w procesie edukacji wyjątkowo ważne są także relacje między nimi a ich dziećmi.

  W tej kwestii osoby, które zdecydują się na owe specjalne wywiadówki uczęszczać, również liczyć będą mogły na porady fachowców.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo