Wywiad, czyli sztuka biznesu

  Wywiad, czyli sztuka biznesu

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  Polskie, w tym pomorskie firmy za mało wykorzystują wywiad gospodarczy w swej działalności. A ta dziedzina biznesowej aktywności, polegająca na zgodnym z prawem rozpoznawaniu zamiarów konkurentów, jest jedną z najważniejszych dla uzyskania przewagi konkurencyjnej czy też - niewyważania otwartych drzwi.
  O znaczeniu wywiadu gospodarczego mowa była w środę i czwartek w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, podczas konferencji zorganizowanej przez Krajową Izbę Gospodarczą w ramach projektu "Zarządzanie własnością intelektualną".

  O wywiadzie gospodarczym mówił prof. Henryk S. Kolka z Katowic, twórca wielu portali internetowych, autor kilkudziesięciu wynalazków.

  Wywiad gospodarczy jest jedną z tych dziedzin sztuki biznesowej, które wymykają się ze standardów działalności przedsiębiorstw - mówił prof.
  Henryk Kolka. - Jest on obszarem dla zaawansowanej pracy intelektualnej, gdzie skutecznie mogą pracować tylko profesjonaliści, eksperci o wyróżniających się atutach w wielu niekiedy pozornie bardzo odległych od siebie specjalnościach zawodowych.

  Pozyskiwanie informacji ma w biznesie duże tradycje. W każdej działalności jest bowiem ważna wiedza o otoczeniu, w którym chce się osiągnąć sukces. Przede wszystkim chodzi o to, by rozpoznawać tendencje, jakie kształtują się na rynku. Poznawać kierunki działania konkurentów, wiedzieć, co zostało odkryte.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo