Wystartowały zapisy do jednego z najciekawszych przedszkoli publicznych na mapie Gdańska

Artykuł sponsorowany Przedszkola Publicznego „Bursztynowy Kompas”
We wrześniu w zupełnie nietypowych okolicznościach, na gdańskim stadionie pojawią się nowi lokatorzy. Przestrzeń 2.700 metrów kwadratowych zagospodaruje największa fundacja oświatowa w Polsce – Ogólnopolski Operator Oświaty. Powstanie tam niesamowite, 12-oddziałowe Publiczne Przedszkole „Bursztynowy Kompas”. Będzie to jedno z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Opłaty za przedszkole będą takie same jak w miejskich placówkach – złotówka za ponadprogramową godzinę. Dla dzieci sześcioletnich edukacja jest bezpłatna. Rekrutacja już wystartowała.

Ogólnopolski Operator Oświaty to ponad tysiąc pracowników, którzy w niemal 65 placówkach zapewniają opiekę i edukację 5 tysiącom dzieci. Fundacja prowadzi kilkadziesiąt przedszkoli zlokalizowanych w całej Polsce. Placówki cieszą się ogromnym zainteresowaniem rodziców. Opłaty w nich są takie same jak w placówkach miejskich. Wyróżnia je natomiast indywidualny program i nieszablonowe podejście do edukacji.

„W swoim portfolio mamy przedszkola prowadzone w duchu pedagogiki daltońskiej, czy „Porozumienia Bez Przemocy”. Każdorazowo to dyrektorzy naszych placówek są inspiracją i motorem napędowym wizji konkretnego przedszkola. O naszym sukcesie świadczy fakt, że do przedszkoli przez nas prowadzonych jest zwykle więcej chętnych niż miejsc. Prowadzimy także co roku badania satysfakcji wśród rodziców dzieci uczęszczających do naszych placówek tzw. Netto Promotor Score. W tegorocznym badaniu uzyskaliśmy wynik ponad 73 procent, co oznacza, że aż tylu badanych poleciłoby nasze placówki innym rodzicom. To był najlepszy wynik w historii naszej fundacji” – mówi Szymon Buda, członek zarządu fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty. „Przedszkole „Bursztynowy Kompas” będzie jednym z najładniejszych naszych obiektów. Nie zabraknie przestrzeni, doskonałego wyposażenia i wspaniałej, oddanej kadry” dodaje s. Buda.

Nowopowstające przedszkole znajdzie się w samym centrum Gdańska. Na Stadion Gdańsk, przy ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk 1 dojedziemy szybko zarówno samochodem jak i komunikacją miejską. „Bursztynowy Kompas” zachwyci zarówno najmłodszych jak i ich rodziców. W obiekcie znajdzie się strefa przedszkolna z docelowo aż dwunastoma tematycznymi salami, strefa rozrywki w której są zaplanowane sale przeznaczone na zajęcia dodatkowe oraz strefa sportowa z boiskami i mobilnymi trybunami. Na zewnątrz znajdzie się duży, bezpieczny i atrakcyjny plac zabaw. W sumie na dzieci będzie czekać aż 300 miejsc. Warto się pospieszyć ze zgłoszeniem, gdyż przedszkole cieszy się ogromnym zainteresowaniem Gdańszczan.

„Przedszkole ,,Bursztynowy Kompas” to miejsce w którym dzieci będą mogły odkrywać i poznawać świat, a ich potrzeby będą wyznaczały kierunek pracy i oddziaływań pedagogicznych. Cieszy mnie, że możemy otworzyć placówkę w miejscu tak ważnym dla mieszkańców Gdańska. Rodzice naszych podopiecznych uzyskają dostęp do nowoczesnego dziennika elektronicznego. Za jego pośrednictwem będą mogli nie tylko kontaktować się z nauczycielami, czy otrzymywać informacje o opłatach, ale także uzyskiwać powiadomienia o tym kto i o której godzinie odebrał dziecko z przedszkola. Naszą mocną stroną jest bogata oferta bezpłatnych edukacyjnych zajęć. Dobre przedszkole to według mnie taka placówka, która wspiera rodzica w procesie wychowawczym. Bezpieczeństwo, rozwój i współpraca to dla mnie najważniejsze słowa gdy myślę o dobrym przedszkolu. I jestem pewna, że ”Bursztynowy Kompas” właśnie taki będzie.” komentuje Marzena Jankowska, dyrektorka przedszkola.

Organizacja pracy przedszkola jest podobna do miejskich placówek. „Bursztynowy Kompas” przyjmie dzieci w wieku od 3 do 6 lat, a w przypadku wolnych miejsc będzie rekrutować także dzieci 2,5 letnie. Opłaty za pobyt w placówce wynoszą 1 zł za każda rozpoczętą godzinę ponad Podstawę Programową. Wyżywienie zapewni jedna z najlepszych firm cateringowych w Gdańsku uwzględniając specjalne potrzeby żywieniowe maluchów.

„W procesie edukacyjnym stawiamy na rozwój kompetencji matematycznych. To królowa nauk i wszelkie badania pokazują, że już od najmłodszych lat nauka matematyki znacząco pobudza i sprawia, że dzieci szybciej się rozwijają. Nasi wychowankowie są finalistami i laureatami ogólnopolskiego konkursu matematycznego dla przedszkolaków. Ale w Bursztynowym Kompasie nie zabraknie też miejsca na atrakcje: wycieczki, przedszkolne uroczystości, teatrzyki, czy zawody sportowe nie będą u nas gościć od święta. Będziemy raczej się starać, żeby dla przedszkolaka każdy dzień w Bursztynowym Kompasie był świętem. ” dodaje M. Jankowska.

W przedszkolu będą odbywać się także liczne zajęcia dodatkowe. W zależności od zainteresowania będą to mogły byś szachy, judo, zumba, hiszpański, czy piłka nożna. „Bursztynowy Kompas” to przedszkole wyjątkowe:

„To miejsce ma tętnić życiem i z zespołem zrobimy wszystko, żeby każdy przedszkolak miło wspominał ten okres. To jak dziecko rozpocznie swoją przygodę z edukacją ma olbrzymi wpływ na jego późniejsze postrzeganie siebie i systemu edukacyjnego. My dzieciom chcemy dać pewność siebie, siłę i radość. Chciałabym także, aby rodzice wiedzieli, że zawsze mogą w naszej placówce uzyskać pomoc pedagogiczną, psychologiczną czy logopedyczną” dodaje dyrektorka Marzena Jankowska. „Zapraszam więc wszystkich rodziców do zapisywania swoich Maluchów, my zapewniamy, że damy z siebie 100 procent pasji i zaangażowania” zachęca M. Jankowska.

Przedszkole „Bursztynowy Kompas” docelowo zatrudni w sumie aż 22 nauczycieli. Przedszkole prowadzi obecnie nabór do wszystkich grup wiekowych.

Rekrutacja odbywa się online za pośrednictwem Gdańskiej Platformy Edukacyjnej (GPE), lub bezpośrednio – telefonicznie i mailowo. Podpisane wnioski rekrutacyjne (scan) wraz z załącznikami (jeżeli dotyczą) należy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: [email protected]

Dodaj ogłoszenie