Wysokie loty Sokoła w starciu z Nielbą [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Po świetnym widowisku kościerski Sokół pokonał Nielbę Wągrowiec.

Teoretycznym faworytem meczu rozgrywanego w Kościerzynie była ekipa Nielby, która plasowała się na piątej pozycji w tabeli I ligi. Początek spotkania potwierdził tę tezę, bo przyjezdni szybko wyszli na prowadzenie 8:6. Jednak później było już zdecydowanie lepiej, a wszystko dzięki znakomitej grze rozgrywającego Sokoła – Macieja Reichla. Od 20 minuty Sokół wysunął się na prowadzenie, którego nie oddał już do końca pierwszej odsłony. Po pół godzinie gry było 18:15 dla szczypiornistów Andrzeja Gryczki.

W drugiej połowie, Sokół nadal dominował na parkiecie. Kościerzynianie zdobyli sześciopunktową przewagę, a zawodnicy Nielby nie mogli znaleźć skutecznego sposobu na bramkarza Sokoła Sebastiana Sokołowskiego. Sytuacja zaczęła zmieniać się od 45 minuty. Od tego momentu goście sukcesywnie zaczęli niwelować straty, które ostatecznie zmniejszyli do jednego oczka. Jednak dzięki znakomitej grze w końcowej fazie Krzysztofa Jasowicza oraz Jakuba Reichla Sokołowi udało się ostatecznie dowieźć zwycięstwo do końcowego gwizdka. Mecz zakończył się wynikiem 35:31.