Wysokie loty Sokoła w ostatnich meczach [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Kościerski Sokół ma za sobą dwa wygrane pojedynki. W pierwszym, pokonał na wyjeździe MKS Mazur Sierpc, w drugim, przed własną publicznością nie dał żadnych szans rywalowi zza miedzy, gdańskiemu SMS-owi.

Początek starcia z drużyną z Sierpca nie był zbyt szczęśliwy dla zawodników kościerskiej ekipy. Miejscowi po bardzo dobrej grze wyszli na prowadzenie, które stracili dopiero w końcowej fazie pierwszej odsłony. Na przerwę Sokół schodził z dorobkiem 10 trafień, a rywale mieli na swym koncie o dwa oczka mniej. W drugiej części, sierpczanie nie ustępowali i nadal grali o zwycięstwo. Jednak górę wzięło doświadczenie zawodników Sokoła, którzy w końcówce meczu pozbawili marzeń gospodarzy. Ostatecznie zawody zakończyły się zwycięstwem podopiecznych Andrzeja Gryczki 20:17. W meczu z SMS-em, Sokół od początku był wyraźnie lepszy. Do przerwy prowadził 16:9.

W drugiej części kościerzynianie konsekwentnie budowali swoją przewagę. Znakomity okres gry w tym czasie zanotował Szymon Kmieć, który aż 11 razy pokonywał brakarza gdańskiej drużyny. Ostatecznie mecz zakończył się zdecydowaną wygraną Sokoła 30:20.