Wysoka wygrana Bałtyku

Bałtyk Gdynia liderem drugiej ligi przynajmniej do soboty. Po dwa gole Kudyby i Nadolnego.

Drugie zwycięstwo w tym sezonie w rozgrywkach piłkarskiej drugiej ligi grupy zachodniej zanotował zespół Bałtyku. Gdynianie pewnie pokonali ostatnią w tabeli drużynę Lechii Zielona Góra 4:0. Po trzech kolejkach podopieczni trenera Piotra Rzepki mają na koncie sześć punktów.
W pierwszej połowie zespołem lepszym był Bałtyk, ale też nie miał aż tak wielu sytuacji do strzelenia gola. Raz po zagraniu Bartosza Szwedy nikt z jego kolegów nie doszedł do piłki i nie zakończył tej akcji golem, a w drugim przypadku Dariusz Kudyba nie opanował piłki w dogodnej sytuacji.
Jednak do trzech razy sztuka. W 35. minucie po dośrodkowaniu Szwedy z rzutu rożnego Kudyba strzałem głową dał prowadzenie Bałtykowi. Takim wynikiem zresztą zakończyła się pierwsza połowa tego spotkania.
Druga część meczu była lepsza w wykonaniu biało-niebieskich. Zresztą gdynianie mieli jedną bramkę przewagi i grało im się łatwiej. Bałtyk częściej zagrażał zespołowi z Zielonej Góry, a dzięki temu zdobył też kolejne gole.
Już w 47. minucie Wojciech Pięta znalazł się w dobrej sytuacji, ale strzelił trzy metry nad bramką Lechii. Dwie minuty później kibice Bałtyku doczekali się drugiej bramki dla swojego zespołu. Strzelał aktywny Szweda i po interwencji bramkarza jeszcze raz dopadł do piłki i odegrał ją do Łukasza Nadolnego, który dopełnił formalności. A to jeszcze nie był koniec.
W 67. minucie znowu w dogodnej sytuacji znalazł się Kudyba i strzelił swojego drugiego gola w piątkowym spotkaniu. Skuteczności koledze pozazdrościł Nadolny, który nie chciał być gorszy. I już cztery minuty później zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Napastnik Bałtyku znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem zespołu z Zielonej Góry i po jego strzale piłka odbiła się od wewnętrznej części spojenia słupka z poprzeczką i wpadła do bramki.
Po tym wysokim zwycięstwie piłkarze Bałtyku awansowali na pierwsze miejsce w tabeli i przynajmniej do soboty będą liderami w drugiej lidze grupie zachodniej.

Bałtyk Gdynia - Lechia Zielona Góra 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Dariusz Kudyba (35), 2:0 Łukasz Nadolny (49), 3:0 Dariusz Kudyba (67), 4:0 Łukasz Nadolny (71).
Bałtyk: Chamera - Granosik, Martyniuk, Wasielewski, Kamiński - Szweda (64 Drzymała), Bielecki (86 Florek), Pięta, Adamus - Nadolny (72 Hartman), Kudyba.
Lechia: Dobroliński - Zawadzki, Tyktor I, Wojtysiak (74 Kaczorowski), Pawliczak (57 Sztonyk) - Bacławski, Mendes Galdino, Sucharek, Dorniak (61 Małecki), Lewicki - Duchnowski (84 Markowski).
Sędziował: Karol Mazuro (Olsztyn).