Wyróżnienia starosty dla nietuzinkowych

  Wyróżnienia starosty dla nietuzinkowych

  Tomasz Turczyn

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Animator sportu - Krzysztof Kowalczyk, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sławnie. Pracodawca roku - Zakłady Drzewne Poldan w Sławnie Zygmunta Kroplewskiego. Produkt turystyczny - Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych w Darłowie, organizowany przez Mariana Laskowskiego.
  Inwestycja Roku - Danuta i Leszek Haratykowie za aquapark w Sanatorium Panorama Morska w Jarosławcu. Zawsze Pomocny Ludziom - Elżbieta Bronowicka- Stawicka, prezes Stowarzyszenia Akson w Sławnie. Zasłużony dla kultury - Jan Sroka ze Sławna. To zwycięzcy konkursu Laury Starosty Sławieńskiego za 2008 rok. Wyróżnienia przyznała kapituła, której przewodził starosta Andrzej Lewandowski.

  - Cieszę się, że wyróżnienia trafiły w tak godne ręce - mówił starosta. - Laureaci to nietuzinkowi ludzie, którzy znacząco wpłynęli w zeszłym roku na rozwój i wizerunek naszego powiatu. Także cieszę się, że w noworocznym spotkaniu wzięli udział wszyscy wójtowie, burmistrzowie oraz przedstawiciele poszczególnych rad z naszego powiatu.

  Starosta zaznacza, że laury są podziękowaniem i uznaniem dla dokonań nagrodzonych. Galę z tej okazji zorganizowano w hotelu Jan w Darłowie w piątek, 9 stycznia. Tutaj stawili się także przedsiębiorcy i inni znani ludzie z powiatu sławieńskiego oraz politycy.

  Czym się wykazali uhonorowani laurami? Krzysztof Kowalczyk od siedmiu lat jest szefem OSiR w Sławnie i jednocześnie organizatorem wielu imprez sportowych o charakterze lokalnym oraz ogólnopolskim.

  - Staram się wykonywać swoją pracę jak najlepiej potrafię i sprawia mi to wiele satysfakcji - mówi dyrektor.

  Kolejny wyróżniony to także nietuzinkowa postać - Zygmunt Kroplewski, który w swoich zakładach zatrudnia ponad 300 osób. Następny - Marian Laskowski - rozsławia powiat zimą i latem, gdy organizuje w Darłówku Wschodnim zloty historycznych pojazdów wojskowych, które znane są w całej Europie, ale także i w USA czy RPA. Kolejni nagrodzeni laurem - Danuta i Leszek Haratykowie - prowadzą w Jarosławcu (gm. Postomino) i rozbudowują ośrodek rehabilitacyjny, który jednorazowo może przyjąć ponad 1000 gości. Latem zeszłego roku oddali do użytku aquapark - kompleks basenów na powietrzu o powierzchni 1500 metrów kwadratowych.

  Według nich, jest on najnowocześniejszym i największym parkiem wodnym w Polsce. Następna z laureatek - Elżbieta Bronowicka-Stawicka - to prezes Stowarzyszenia Akson, które prowadzi warsztaty terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Terapia jest oparta na wykorzystaniu tkwiącego w ludziach potencjału rozwojowego i przebiega w tematycznych pracowniach, np. plastycznej. Ostatni z wyróżnionych - Jan Sroka - był wieloletnim dyrektorem Sławieńskiego Domu Kultury, a obecnie jest prezesem Fundacji Dziedzictwo i wydawcą wielu publikacji dotyczących ziemi sławieńskiej.

  Darłowska gala była połączona z obchodami dziesiątej rocznicy utworzenia powiatu sławieńskiego.
  - Gdy tworzyliśmy struktury administracyjne naszego powiatu, nie mieliśmy nic - wspomina Henryk Lompert, pierwszy starosta powiatu sławieńskiego. - Dlatego to była ogromnie trudna i pionierska praca, ale udało się nam ją wykonać bardzo dobrze.

  Uroczystość w hotelu zakończyła się poczęstunkiem, gdzie raczono się potrawami rybnymi w różnej postaci, m.in. wędzonym łososiem, sałatkami czy daniami gorącymi.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo