reklama

Wyrok w sprawie Amber Gold. Obrońca twórcy Amber Gold rozważa apelację. Marcin P. i Katarzyna P. skazani na 15 lat i 12 lat i 6 miesięcy

red.Zaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (2 zdjęcia)
Obrońca twórcy Amber Gold rozważa wniesienie apelacji po wyroku skazującym. Sąd pierwszej instancji wymierzył Marcinowi P. karę łączną 15 lat więzienia oraz został ukarany grzywną 159 tysięcy złotych. Katarzyna P. dostała 12 lat i sześć miesięcy więzienia, ma ona również zapłacić 135 tysięcy złotych grzywny. Dodatkowo skazani mają zakaz prowadzenia działalności gospodarczej przez 10 lat.

Na razie złożymy wniosek o uzasadnienie wyroku, a po jego uzyskaniu i przeanalizowaniu będziemy podejmować taką ostateczną decyzję, ale należy się spodziewać, że ta apelacja będzie wywiedziona – mówił obrońca Marcina P., Michał Komorowski.

Prokuratorzy wnosili o kary 25 lat więzienia dla każdego z oskarżonych.

Wyrok w sprawie Amber Gold 16.10.2019. Sąd w Gdańsku skazał ...

Sąd uznał oskarżonych za winnych wszystkich zarzucanych im czynów, a wymierzone kary jednostkowe są zbieżne, tożsame, bądź w jednym przypadku przewyższają wnioski co do kary, które zostały złożone w głosach końcowych przez prokuraturę – mówił Tomasz Janicki z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Czytaj także

Klienci zdaniem sądu wprowadzani byli w błąd. Wartość zabezpieczonego złota była także znacznie niższa niż powinna, a firma nie prowadziła rzetelnych sprawozdań. W sumie szkoda, którą spowodowali oskarżeni, miała sięgnąć 585 milionów złotych.

Czytaj także

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Gdzie jest Państwo?

[1] JAKĄ ROLĘ ODGRYWAL DONALD TUSK?

- https://www.youtube.com/watch?v=4Y6YRTx553o

[2] POSZKODOWANI PRZEZ AMBER GOLD

-https://www.ambergoldposzkodowani.com/

[3] NAJWIĘCEJ INFORMACJI O AFERZE AG

-https://sites.google.com/site/ambergoldforum II gie

[4 ] W GOSOODARCE-PROCES ANBWR GOLD POTRWA 100 LAT

-http://wgospodarce.pl/opinie/20448-proces-amber-gold-potrwa-sto-lat ODPOWIEDZIALNOŚĆ PAŃSTWA W SPRAWIE AMBER GOLD http://wgospodarce.pl/opinie/6113-odpowiedzialnosc-panstwa-w-sprawie-amber-gold

Odpowiedzialność państwa w sprawie Amber Gold

Tagi: Amber Gold Donald Tusk Gdańsk KNF OLT Express parabank Na wstępie trzeba wskazać, że zgodnie z Konstytucją III RP rolą państwa jako organizacji politycznej jest m.in. zapewnienie bezpieczeństwa jego Obywatelom, w tym skutecznej ochrony własności, a co zatem idzie i oszczędności przed nieuczciwymi przedsiębiorcami i oszustami. Do realizacji tych zadań władze państwa dysponują szeregiem instytucji, urzędów i organów władzy publicznej, utrzymywanych z naszych podatków; Urząd Ochrony Konkurencji i Klienta (UOKiK), Policja, Prokuratura, Ministerstwo Sprawiedliwości, ABW, CBA, Urząd Skarbowy, Komitet Stabilności Finansowej (KSF), Ministerstwo ds. walki z korupcją, Generalny Inspektor Informacji Finansowej (GIIF), Krajowy Rejestr Karny (KRK) oraz tzw. niezawisłe Sądy itd. (Afera Amber Gold pod ochroną państwa)

Sprawę zacznijmy analizować od postaci szefa Amber Gold Sp. z o.o. Prezes zarządu spółki-Marcin P. vel Stefański w latach; wiosna 2009 r. do sierpnia 20012 r., biznesmen bez wyuczonego zawodu, bez stałego adresu zamieszkania, przez wiele lat poszukiwany (pod nazwiskiem M. Stefański) przez gdańskie sądy oraz policję, skazany co najmniej 9-oma wyrokami w zawieszeniu ( w sumie 7 lat i 5 mies. pozbawienia wolności): za przywłaszczenie, wyłudzanie pieniędzy, oszustwa, fałszerstwa oraz inne przestępstwa gospodarcze. Zgodnie z ksh- art. 18. § 2. w ogóle nie miał prawa być członkiem zarządu, rady nadzorczej itd., jakiejkolwiek spółki na terenie III RP Marcin Stefański, mimo zmiany nazwiska (na Marcina P.), cały czas posiadał ten sam nr Pesela. Samo sprawdzenie w KRK, trwa do kilka minut, ale jak widać nie było takiej woli politycznej i żadna z 23 organizacji i instytucji do tego powołanych nic nie zrobiła (! ). Dziś wśród 23 pozwanych państwowych instytucji jest: sześć prokuratur - w tym prokurator generalny - sześciu prezesów sądów, cztery urzędy skarbowe, trzech ministrów, ABW, UOKiK, KNF i Generalny Inspektor Informacji Finansowej, [Jak odzyskać pieniądze od Amber Gold? Będzie bardzo ciężko. Krzysztof Katka, Mariusz Jałoszewski] http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16014277,Jak_odzyskac_pieniadze_od_Amber_Gold.html

G
Gość

MILCZENIE JEST ZŁOTEM!

-23 krotnie karany, 14 listów gończych z Sądu Gospodarczego (wezwanie do zapłaty kary) z około 500 zł /rok przychodem, aż 9 x prawomocnie skazany na 7 lat i 3 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu. Jako groźnemu notorycznemu przestępcy, przydzielono mu aż dwóch kuratorów sądowych (W. Laprus i M. Lipski), którzy de facto okazali się (kłamiąc i oszukując wierzycieli) jego pretorianami,. Nie posiadał stałego adresu zamieszkania (de facto mieszkał obok prezydenta P. Adamowicza na ulicy Szafarnia ), był kilkakrotnie skazany jako tzw. "słup" i na dodatek, również zatrudniał inne "słupy", m.in. swoich kolegów wyrzuconych razem z nim z seminarium duchownego. Był 19 krotnie wzywany do UKS w Gdańsku w celu uregulowania ok..12 milionów zł. zaległego podatku lecz w ogóle nie miał zamiaru się rozliczać! Publicznie twierdził że dopóki zatrudnia syna premiera Michała [o ps. Józef Bąk],to absolutnie nic mu nie grozi, co okazało się faktem Zgodnie z art. 18 .KSH § 2. w ogóle nie miał prawa być członkiem zarządu oraz rady nadzorczej! Będąc ścigany przez policję, jednocześnie wydał na swoją reklamę ok. 60 mln zł! Był "mecenasem" i sponsorem L. Wałęsy (ok.3 miliony zł na film o nim, i darczyńcą dla UM Gdańska (ok. 1 miliona zł. dla małp z gdańskiego zoo oraz remontu bazyliki im.św. Mikołaja w Gdańsku również ok. 1 milion zł.), To on bez licencji na działalność bankową, stworzył parabank, będąc na "wyżebranej" przepustce z aresztu i zarejestrował Amber Gold sp. zoo i 10 innych spółek. - Marcin P zatrudnił jako tzw. "piorunochron" m. in. "eksperta lotniczego" -syna premiera Marcina [7 lat studiował na UG socjologię - gender, praca magisterka z "ról płciowych w rodzinie"!]- Oszukano 18,5 tysiąca klientów (utracili oni oszczędności życia) na ok. 851 mln. zł). D. Tusk akurat zlikwidował pion gospodarczy ABW.tj. absolutnie "nic się nie stało!" vide- Amber Gold pod ochroną panstwa

Układ Trójmiejski! "Trójmiasto jest wielką Puchą Pandory. Trzeba byłoby tu F-16 wypróbować, spalić to, zaorać i jeszcze raz podpalić. Potem każdemu wchodzącemu dawać przepustkę po sprawdzeniu, że nie jest pozapinany z dziwnymi ludźmi. Tu jest jedna wielka sitwa”

– mówi Latkowskiemu były szef gdańskiego Centralnego Biura Śledczego"Gdzie jest Państwo?

Kiedy wybuchła afera Amber Gold, premier Donald Tusk, pozwolił sobie z trybuny sejmować trywializować dramat tysięcy poszkodowanych mówiąc że trudno wymagać abym radził Polakom jak mają bezpiecznie lokować swoje oszczędności”. Przerzucił tym samym ciężar odpowiedzialności na klientów spółki, pomijając fakt niewydolności administracji publicznej, nieskuteczności systemu sądownictwa oraz organów ścigania. Tymczasem podstawową funkcją demokratycznego państwa prawa jest eliminowanie podmiotów działających sprzecznie z prawem , ochrona interesu Obywateli oraz zapewnienia im poczucia bezpieczeństwa i sprawiedliwości.

[1] JAKĄ ROLĘ ODGRYWAL DONALD TUSK?

- https://www.youtube.com/watch?v=4Y6YRTx553o

[2] POSZKODOWANI PRZEZ AMBER GOLD

-https://www.ambergoldposzkodowani.com/

[3] NAJWIĘCEJ INFORMACJI O AFERZE AG

-https://sites.google.com/site/ambergoldforum II gie

[4 ] W GOSOODARCE-PROCES ANBWR GOLD POTRWA 100 LAT

-http://wgospodarce.pl/opinie/20448-proces-amber-gold-potrwa-sto-lat JN

G
Gość

"W Polszcze sprawiedliwość jest jak pajęczyna, bąk się przecina, muszynę zatrzyma”. (Jan Kochanowski)

4- Spółki M. Stefańskiego/Marcina P. bez Amber Gold!

Data rejestracji w Krajowym Rejestrze Sadowym -17.09.2003

• Ostatni wpis Numer wpisu 4, Data dokonania wpisu -27.08.2012

• Sygnatura akt GD.VII NS- REJ.KRS/9612/12/375 SĄD REJONOWY GDAŃSK-PÓŁNOC W GDANSKU, VII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO

• REJESTRU SADOWEGO

1.Oznaczenie formy prawnej SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA

2.Numer REGON/NIP REGON: 192935368, NIP:

3.Firma, pod która spółka działa

GRUPA FINANSOWO-HANDLOWA "NOVA" SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA

1.Siedziba kraj POLSKA, woj. POMORSKIE, powiat M. GDANSK, gmina M. GDANSK, miejsc. GDANSK

1.Nazwa organu uprawnionego do reprezentowania podmiotu ZARZAD

• Dane osób wchodzących w skład organu

1 1.Nazwisko / Nazwa lub Firma MŁODNICKA

2.Imiona EWA TERESA

3.Numer PESEL/REGON 6308171014XX

4.Numer KRS ****

5.Funkcja w organie reprezentującym PREZES ZARZADU

• Dane wspólników

1 1.Nazwisko / Nazwa lub firma MŁODNICKA

2.Imiona EWA TERESA

3.Numer PESEL/REGON 630817101XX

4.Numer KRS *****

5.Posiadane przez wspólnika udziały 50 UDZIAŁÓW O ŁACZNEJ WYSOKOSCI 25 000ZŁ

2 1.Nazwisko / Nazwa lub firma STEFANSKI

2.Imiona MARCIN

3.Numer PESEL/REGON 840726026XX

5.Posiadane przez wspólnika udziały 50 UDZIAŁÓW O ŁACZNEJ WYSOKOSCI 25 000ZŁ

• Rubryka 1 Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu ZARZAD

• Podrubryka 1

• Dane osób wchodzących w skład organu

1 1.Nazwisko / Nazwa lub Firma MŁODNICKA

2.Imiona EWA TERESA

3.Numer PESEL/REGON 630817101XX

5.Funkcja w organie reprezentującym PREZES ZARZADU

• KRAJOWY REJESTR SĄDOWY

• Stan na dzień 29.07.2015 godz. 17:44:48

• Numer KRS: 0000198941

• Data rejestracji w Krajowym Rejestrze Sadowym 09.03.2004

• Ostatni wpis Numer wpisu 6 Data dokonania wpisu 31.03.2014

• Sygnatura akt GD.VII NS- REJ.KRS/5041/14/53

• Oznaczenie sadu SAD REJONOWY GDANSK-PÓŁNOC W GDANSKU, VII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SADOWEGO

• Dane podmiotu

1.Oznaczenie formy prawnej SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA

2.Numer REGON/NIP REGON: 193002064, NIP: ---

3.Firma, pod która spółka działa HELIOS - GRUPA INWESTYCYJNA SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W LIKWIDACJI

1.Siedziba kraj POLSKA, woj. POMORSKIE, powiat TCZEWSKI, gmina TCZEW, miejsc. TCZEW

2.Adres ul. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYNSKIEGO, nr 28, lok. ---, miejsc. TCZEW, kod 83-110, poczta TCZEW,

• Dane wspólników

1 1.Nazwisko / Nazwa lub firma PEPLINSKA

2.Imiona IWONA MARIA

3.Numer PESEL/REGON 63082308321XX

5.Posiadane przez wspólnika udziały 300 UDZIAŁÓW W ŁACZNEJ WYSOKOSCI 15.000,00 ZŁ.

2 1.Nazwisko / Nazwa lub firma PREUHS

2.Imiona IWONA MARIA

3.Numer PESEL/REGON 660813112XX

4.Numer KRS *****

5.Posiadane przez wspólnika udziały 200 UDZIAŁÓW W ŁACZNEJ WYSOKOSCI 10.000,00 ZŁ.

3 1.Nazwisko / Nazwa lub firma PREUHS

2.Imiona BOGUMIŁ ZYGMUNT

3.Numer PESEL/REGON 601210076XX

4.Numer KRS *****

5.Posiadane przez wspólnika udziały 200 UDZIAŁÓW W ŁACZNEJ WYSOKOSCI 10.000,00 ZŁ.

4 1.Nazwisko / Nazwa lub firma STEFANSKI(!)

2.Imiona MARCIN

3.Numer PESEL/REGON 840726026XX

4.Numer KRS *****

5.Posiadane przez wspólnika udziały 300 UDZIAŁÓW W ŁACZNEJ WYSOKOSCI 15.000,00 ZŁ.

G
Gość

Jak klient dostaje wyrok z najwyzszej polki to jego adwokat nie powinien apelowac tylko powiesic sie ze wstydu.

Dodaj ogłoszenie