Wyrok trzech lat więzienia dla Krystiana W. ps. "Krystek"...

  Wyrok trzech lat więzienia dla Krystiana W. ps. "Krystek" utrzymany. Adwokat "Krystka": - Nie spodziewałem się takiego rozstrzygnięcia

  Zdjęcie autora materiału

  Szymon Zięba

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Krystian W. ps. "Krystek" nie pojawił się w środę w sądzie
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©szym

  Gdański Sąd Okręgowy utrzymał dzisiaj (w środę, 10.10.2018) karę trzech lat pozbawienia wolności dla Krystiana W. ps. „Krystek”. Chodzi o sprawę gwałtu na niespełna 17-letniej dziewczynie. Środowe orzeczenie jest prawomocne.
  Wydarzenia, których dotyczy wyrok, rozegrać się miały w 2014 roku. Wyrok pierwszej instancji zapadł natomiast w kwietniu tego roku. Odwołała się od niego i prokuratura, i obrona Krystiana W.

  O sprawie czytaj więcej: Krystian W. skazany na 3 lata więzienia za gwałt na nastolatce. Zakończył się pucki proces [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Uzasadnienie dzisiejszego wyroku sądu było niejawne.

  Zobacz galerię

  - Domagaliśmy się 6 lat, sąd nie podzielił naszych argumentów, które przemawiałyby za tym, że kara powinna być surowsza - powiedziała po wyjściu z sali prokurator Anna Braun, Prokurator Rejonowy z Pucka. - Jedyne co mogę powiedzieć, to że ten wyrok jest prawomocny, natomiast kara, którą orzekł sąd, mieści się w granicach ustawowego zagrożenia za to przestępstwo. Sąd może mieć oczywiście inny pogląd na okoliczności, które decydują o wysokości wymierzonej kary - dodała.

  Na pytanie o to, czy można spodziewać się kasacji, prokurator stwierdziła, że decyzja zapadnie w późniejszym czasie.

  Ogłoszenie wyroku bez "Krystka"  Sam Krystian W. nie pojawił się w środę na sądowej sali. Doprowadzony przed oblicze Temidy w tej sprawie został w poniedziałek, kiedy rozpoczął się proces odwoławczy, ale wówczas nie poznaliśmy rozstrzygnięcia wymiaru sprawiedliwości.

  W środę, na ogłoszeniu wyroku, przyszedł mec. Piotr Pawlak, obrońca „Krystka”.

  - Nie spodziewałem się takiego rozstrzygnięcia. Jednak jeżeli chodzi o dokładne motywy, które przyświecały sądowi przy utrzymaniu tego orzeczenia, to poznam je dopiero wraz z pisemnym uzasadnieniem - powiedział mec. Pawlak.

  Adwokat poinformował, że decyzja na temat tego czy będzie kasacja, zapadnie dopiero po zapoznaniu się z treścią pisemnego uzasadnienia.

  Mec. Pawlak powiedział także, że Krystian W. w trakcie procesu nie przyznawał się do zarzucanego mu w tej sprawie czynu.

  Wnosząc apelację od wyroku sądu pierwszej instancji, obrona Krystiana W. domagała się uniewinnienia. W przypadku nieuwzględnienia przez sąd takiego wniosku, złożony został wniosek o uchylenie zaskarżonego wyroku i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania, ze względu na dostrzeżone przez obronę "naruszenia proceduralne".

  Akt oskarżenia ws. "Krystka"


  Środowy wyrok dotyczy pobocznego wątku związanego z Krystianem W. W innej sprawie, związanej z pomorską seksaferą, „Krystkowi” prokuratura zarzuciła w sumie popełnienie 65 przestępstw na szkodę 35 pokrzywdzonych oraz na szkodę banku, Skarbu Państwa i towarzystw ubezpieczeniowych.

  - 40 zarzutów dotyczy przestępstw przeciwko wolności seksualnej na szkodę 33 pokrzywdzonych. Pięć pokrzywdzonych w chwili czynów nie miało ukończonych 15 lat, trzy pokrzywdzone były pełnoletnie. Pozostałe pokrzywdzone nie miały ukończonych 18 lat - informowała prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

  Akt oskarżenia skierowano w tej sprawie (objęto w nim w sumie pięć osób) w czerwcu tego roku.

  Czytaj też: Sprawa Krystiana W., ps. "Krystek", trafiła z Sądu Rejonowego w Gdańsku do Sądu Rejonowego w Wejherowie. Jest jak "gorący kartofel"?

  Pierwotnie trafił on do gdańskiego wymiaru sprawiedliwości, ostatecznie jednak przekazano go do Sądu Rejonowego w Wejherowie.

  Czytaj też: Akt oskarżenia w sprawie Krystiana W. ps. „Krystek”: 65 przestępstw, m.in. nakłanianie nieletnich poniżej 15 roku życia do prostytucji

  Zobacz też: Przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia na Pomorzu
  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo