Od pierwszego lipca złożono milion wniosków o świadczenia w ramach programów Dobry Start (300+) i Rodzina 500+ - poinformował na Twitterze wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk. Z kolei według badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank blisko 90 proc. rodziców deklaruje, że planuje skorzystać ze świadczenia na wyprawkę szkolną.Wnioski przyjmowane są online od pierwszego lipca, natomiast pierwszego sierpnia będzie można je złożyć drogą tradycyjną (papierową). Formalność warto jednak załatwić wcześniej, by móc uzyskać wypłatę we wrześniu

"Przed chwilą padła bariera 1 mln wniosków online złożonych o Dobry start (300+) i 500+ od zaledwie 1 lipca (17 dni). Budujemy e-państwo. Pracujemy dla Was" – napisał na Twitterze we wtorek wiceminister Bartosz Marczuk.

Według szacunków ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z programu będzie mogło skorzystać 4,6 milionów dzieci. Jak pokazuje badanie Santander Consumer Banku najwięcej wniosków online złożyli rodzice z regionu północno-zachodniego (województwa zachodniopomorskie, lubuskie i wielkopolskie).

Zrobił to aż co piąty mieszkający tam badany. Najmniej aktywni byli do tej pory rodzice dzieci z regionu wschodniego (województwa lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie), gdzie wnioski złożyło niecałe 3 proc. badanych.

A ze składaniem wniosków warto się pospieszyć. Postawą do wypłacenia pieniędzy z programu Dobry Start będzie wypełnienie prawidłowo wniosku i złożenie go w terminie. Co prawda upływa on dopiero 30 listopada, ale by móc dostać świadczenie we wrześniu wniosek trzeba złożyć do 31 sierpnia. Do końca lipca jedynym sposobem na złożenie wniosku jest skorzystanie z kanału online – za pośrednictwem portalu empatia.mrpips.gov.pl oraz korzystając z bankowości internetowej. To dużo łatwiejszy i szybszy sposób - opisaliśmy to dokładniej w tym materiale.

W ramach programu Dobry Start dzieci dostaną 300 złotych na wyprawkę szkolną, bez względu na dochód rodziny. Pieniądze otrzymają uczniowie do 20 roku życia, lub w przypadku określonej niepełnosprawności do 24 roku życia. Świadczenia nie dostaną natomiast dzieci, które w roku szkolnym 2018/2019 idą do przedszkola lub tzw. „zerówki”.

Kliknij w ten tekst i polub nas na Facebooku! Będziesz wtedy na bieżąco z aktualnymi i ważnymi informacjami dotyczącymi budżetu domowego. Naprawdę warto!

Wybierasz się nad Bałtyk? Musisz spodziewać się, że plaża zostanie nieoczekiwanie zamknięta. Kliknij w ten tekst a poznasz szczegóły!