Wyniki wyborów samorządowych 2018 do sejmiku województwa pomorskiego. Oficjalne wyniki wyborów do pomorskiego sejmiku

mk, mpZaktualizowano 
Wyniki wyborów samorządowych 2018 do sejmiku województwa pomorskiego. 367 kandydatów ubiegało się o mandat radnego pomorskiego sejmiku w wyborach samorządowych 2018. Listy zarejestrowało 10 komitetów, ale nie każdy komitet ubiega się o mandat we wszystkich 5 okręgach na Pomorzu. Koalicja Obywatelska uzyskała 40-proc. poparcie, co oznacza, że dostanie 18 mandatów w sejmiku, Prawo i Sprawiedliwość - 27.84 proc. (13 mandatów), PSL - 8.33 proc. - (2 mandaty).

Wyniki wyborów samorządowych 2018. Sejmik województwa pomorskiego

SEJMIK POMORSKIAKTUALIZACJA, 24.10, godz. 17.00

OFICJALNE WYNIKI WYBORÓW DO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

KOALICJA OBYWATELSKA - 40.70 proc. poparcia - 18 mandatów
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - 27.84 proc. - 13 mandatów
PSL - 8.33 proc. - 2 mandaty

LISTA RADNYCH SEJMIKU POMORSKIEGO:

Koalicja Obywatelska:

  • Danuta Wawrowska (17 729 głosów)
  • Jan Kleinszmidt (11 503)
  • Leszek Bonna (13 709)
  • Iwona Mielewczyk (6 076)
  • Wiesław Byczkowski (26 147)
  • Andrzej Struk (25 479)
  • Karolina Szczygieł (7 704)
  • Andrzej Bartnicki (7 459)
  • Piotr Wittbrodt (12 047)
  • Mieczysław Struk (67 569)
  • Hanna Zych-Cisoń (10 216)
  • Grzegorz Grzelak (8 092)
  • Agnieszka Kapała-Sokalska (7 207)
  • Ryszard Świlski (24 180)
  • Sylwia Laskowska-Bobula (5 593)
  • Danuta Rek (9 529)
  • Zenon Odya (16 401)
  • Jerzy Kozdroń (7 292)


Prawo i Sprawiedliwość:

  • Sebastian Irzykowski (16 273)
  • Jerzy Barzowski (9 039)
  • Mirosława Kaczyńska (7 964)
  • Roman Dambek (21 359)
  • Aleksandra Jankowska (8 934)
  • Kazimierz Klawiter (14 387)
  • Anna Gwiazda (29 736)
  • Karol Guzikiewicz (9 624)
  • Piotr Karczewski (26 146)
  • Magdalena Sroka (9 689)
  • Piotr Zwara (5 797)
  • Arwid Żebrowski (11 503)
  • Marta Cymańska (7 338)

PSL

  • Dariusz Męczykowski (14 998)
  • Józef Sarnowski (8 965)

SEJMIK POMORSKIAKTUALIZACJA, 22.10, godz. 17.00

Nieoficjalny, szacowany podział mandatów w sejmiku woj. pomorskiego:

  • Koalicja Obywatelska - 18 (+1 w stosunku do kadencji 2014-2018)
  • Prawo i Sprawiedliwość - 11 (+2)
  • Polskie Stronnictwo Ludowe - 3 (-4)
  • Sojusz Lewicy Demokratycznej - 1 (nie było przedstawiciela SLD w poprzedniej kadencji)

W wyborach samorządowych 2018 w woj. pomorskim listy zarejestrowało 10 komitetów. Województwo pomorskie podzielone jest na 5 okręgów. W sumie do obsadzenia są 33 mandaty.

Wyniki wyborów samorządowych 2018. Sejmiki wojewódzkie

21.10.2018 odbyła się pierwsza tura wyborów samorządowych w Polsce. Po zamknięciu lokali wyborczych, w niedzielę o godzinie 21, poznaliśmy wstępne wyniki wyborów samorządowych 2018. Według sondażu exit poll przeprowadzonego przez pracownię Ipsos na zlecenie TVP, TVN i Polsatu, w wyborach do sejmików wojewódzkich zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego głos oddało 32,2 proc. badanych. Na Koalicję Obywatelską (PO i Nowoczesna) głosowało 24,7 proc. badanych, a na PSL – 16,6 proc.

Według sondażu Ipsos, pod względem liczby zdobytych mandatów Prawo i Sprawiedliwość wygrało w 9 województwach, a Koalicja Obywatelska w 7.

Wybory samorządowe 2018. Komisje wyborcze na Pomorzu

WYNIKI WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH 2018 NA POMORZU:

Wybory samorządowe w Twoim mieście, Twoim powiecie!  Kliknij i zobacz!

Wybory samorządowe 2018. Kandydaci do Sejmiku Województwa Pomorskiego

Okręg 1
miasto Słupsk, powiat słupski, powiat lęborski, powiat bytowski, powiat człuchowski, powiat chojnicki

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

  • 1 Adam Marek Lubiewski
  • 2 Anna Ewa Stażewska
  • 3 Dominik Maria Haska
  • 4 Magdalena Prusinowska
  • 5 Michał Adam Goworowski
  • 6 Hanna Ewa Skrzypiec
  • 7 Daniel Świacki
  • 8 Aleksandra Joanna Bojarska

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

  • 1 Danuta Krystyna Wawrowska
  • 2 Jan Krzysztof Kleinszmidt
  • 3 Marcin Łukasz Dadel
  • 4 Arkadiusz Wacław Dzierżyński
  • 5 Leszek Jacek Bonna
  • 6 Iwona Teresa Mielewczyk
  • 7 Elżbieta Singer
  • 8 Krystyna Łuczycka
  • 9 Andrzej Ireneusz Sułkowski

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

  • 1 Maciej Tadeusz Kobyliński
  • 2 Anna Beata Łukaszewicz
  • 3 Marek Antoni Wójtowicz
  • 4 Beata Katarzyna Maciejewska
  • 5 Bogusław Atalski
  • 6 Aleksandra Tereszczuk
  • 7 Andrzej Gomulski
  • 8 Jolanta Maria Wrzesińska-Rożek
  • 9 Dariusz Bogusław Łosin

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

  • 1 Sebastian Laskowski
  • 2 Stanisław Frankiewicz
  • 3 Mirosław Robak
  • 4 Aleksander Piotr Figurski
  • 5 Zdzisław Rudnicki
  • 6 Hanna Regina Starczewska
  • 7 Agnieszka Kamila Lipińska
  • 8 Irena Barbara Rybarczyk

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

  • 1 Zbigniew Maksymilian Wysocki
  • 2 Grzegorz Józef Prondziński
  • 3 Robert Rutkowski
  • 4 Anna Magdalena Dołgopoł
  • 5 Paweł Przemysław Pokryfka
  • 6 Anna Liszka
  • 7 Marcelina Maria Glińska
  • 8 Aleksandra Maria Gordziej
  • 9 Aneta Katarzyna Bernasiewicz

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

  • 1 Czesław Andrzej Elzanowski
  • 2 Zbigniew Zdzisław Batko
  • 3 Bogumiła Marek
  • 4 Marlena Anna Biernacka
  • 5 Stanisław Gajek
  • 6 Jarosław Andrzej Krzekotowski
  • 7 Maria Kawałko-Sływka
  • 8 Krzysztof Kazimierz Zieliński
  • 9 Izabela Wolanin

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • 1 Sebastian Michał Irzykowski
  • 2 Jerzy Barzowski
  • 3 Szymon Jan Malinowski
  • 4 Mirosława Anna Kaczyńska
  • 5 Zbigniew Rusin
  • 6 Monika Tobolska
  • 7 Małgorzata Katarzyna Ganżumow
  • 8 Wioletta Maria Nowińska
  • 9 Jan Kozłowski

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

  • 1 Krzysztof Szymański
  • 2 Przemysław Emil Lipski
  • 3 Roksana Wiktoria Puzio
  • 4 Małgorzata Ugorenko
  • 5 Łukasz Stanisław Kosiorek

KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

  • 1 Arkadiusz Chudzik
  • 2 Iwona Dorota Rudnik
  • 3 Piotr Paliwoda
  • 4 Justyna Wrońska
  • 5 Paweł Lewiński

Okręg 2
miasto Gdynia, miasto Sopot, powiat pucki, powiat wejherowski

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

  • 1 Krzysztof Jakub Adamski
  • 2 Karolina Haska
  • 3 Piotr Dawid Ciszek
  • 4 Monika Agnieszka Stary
  • 5 Wojciech Jakub Kłos
  • 6 Beata Krystyna Gajewska
  • 7 Radosław Piotr Jasiński
  • 8 Hanna Małgorzata Goworowska-Adamska
  • 9 Adam Juliusz Władziński
  • 10 Jagoda Magda Grubba

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

  • 1 Wiesław Zbigniew Byczkowski
  • 2 Paweł Jerzy Filar
  • 3 Andrzej Franciszek Struk
  • 4 Karolina Justyna Szczygieł
  • 5 Andrzej Bartnicki
  • 6 Barbara Anna Gierak-Pilarczyk
  • 7 Kinga Rozalia Borusewicz
  • 8 Ewa Zofia Kruszyńska
  • 9 Barbara Kinga Marchwicka
  • 10 Piotr Witold Wittbrodt

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

  • 1 Joanna Senyszyn
  • 2 Stanisław Kazimierz Taube
  • 3 Urszula Elżbieta Pronobis
  • 4 Artur Karol Toeplitz
  • 5 Marzanna Irena Ciesielska
  • 6 Zdzisław Andrzej Jaroni
  • 7 Katarzyna Anna Kosińska
  • 8 Mateusz Marek Mencel
  • 9 Katarzyna Krystyna Bochentin
  • 10 Andrzej Wawrzyniec Różański

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

  • 1 Anna Błaszczyk
  • 2 Jan Trzciński
  • 3 Joanna Maria Olbert
  • 4 Kamil Regliński
  • 5 Anna Elżbieta Kurczyńska-Kamińska
  • 6 Dušan-Vladislav Paždjerski
  • 7 Małgorzata Teresa Janicka
  • 8 Przemysław Barwiński
  • 9 Maciej Stefan Miazga
  • 10 Jacek Majcherek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

  • 1 Marcin Grzegorz Kamień
  • 2 Tomasz Stefan Mering
  • 3 Paweł Kieliński
  • 4 Ryszard Wiktor Poznań
  • 5 Karolina Hanna Ehrlich
  • 6 Krzysztof Jerzy Mudlaff
  • 7 Karolina Elżbieta Ratowska
  • 8 Magdalena Maria Kamień
  • 9 Katarzyna Orlikowska
  • 10 Artur Erwin Dziambor

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

  • 1 Janusz Bogdan Kupcewicz
  • 2 Stanisława Helena Bujanowicz
  • 3 Jerzy Andrzej Tkaczyk
  • 4 Radosław Jan Szatkowski
  • 5 Elżbieta Gniazdowska
  • 6 Krzysztof Stanisław Wetoszka
  • 7 Anna Mikołajczyk
  • 8 Jerzy Wojciech Lewicki
  • 9 Renata Zofia Górska
  • 10 Dorian Piotr Masłowski

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • 1 Roman Witold Dambek
  • 2 Aleksandra Helena Jankowska
  • 3 Adriana Katarzyna Zagrobelna
  • 4 Kazimierz Klawiter
  • 5 Andrzej Radosław Denis
  • 6 Edyta Witka-Jeżewska
  • 7 Bartłomiej Obajtek
  • 8 Alicja Ewa Malottki
  • 9 Grzegorz Michał Baran
  • 10 Aleksander Kozicki

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

  • 1 Andrzej Mirosław Kozieł
  • 2 Michał Piotr Urbaniak
  • 3 Izabela Marta Kłeczek
  • 4 Michał Maciej Truszkowski
  • 5 Paweł Roman Piepiórka
  • 6 Krzysztof Ryszard Galiński
  • 7 Kamila Magda Selonka
  • 8 Zuzanna Dominika Trela

KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

  • 1 Małgorzata Joanna Wójcik
  • 2 Adam Jan Lis
  • 3 Joanna Krysiak
  • 4 Tadeusz Wróblewski
  • 5 Krystyna Rosowska
  • 6 Piotr Paszkiewicz
  • 7 Anna Jasińska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

  • 1 Jacek Sochacki
  • 2 Janusz Marek Bocian
  • 3 Ewa Magdalena Danilewicz
  • 4 Ewa Karolina Włodarczyk
  • 5 Anna Milczarek

Okręg 3
miasto Gdańsk

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

  • 1 Aleksandra Barbara Kulma
  • 2 Łukasz Michał Boniecki
  • 3 Olga Strojny
  • 4 Mateusz Michał Piątkowski
  • 5 Monika Joanna Kamrowska
  • 6 Michał Andrzej Nagiel
  • 7 Ewa Irena Gromada
  • 8 Maciej Piotr Ostrowski

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

  • 1 Mieczysław Emil Struk
  • 2 Hanna Maria Zych-Cisoń
  • 3 Paweł Jan Kasprzyk
  • 4 Jacek Karol Bendykowski
  • 5 Dobrawa Morzyńska
  • 6 Grzegorz Andrzej Grzelak
  • 7 Leszek Michał Pochroń-Frankowski
  • 8 Agnieszka Daria Kapała-Sokalska

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

  • 1 Elżbieta Alfreda Markowska
  • 2 Agnieszka Karina Mionskowska
  • 3 Krzysztof Włodzimierz Andruszkiewicz
  • 4 Anna Patrycja Hoczyk
  • 5 Jan Gajdel
  • 6 Waldemar Sopek
  • 7 Maria Teresa Bąk
  • 8 Franciszek Józef Potulski

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

  • 1 Zofia Małgorzata Pomirska
  • 2 Katarzyna Prusik
  • 3 Romuald Michał Piekarski
  • 4 Zenon Feliks Miller
  • 5 Alina Maria Adamowicz
  • 6 Aleksandra Maria Konczal
  • 7 Damian Blok
  • 8 Janusz Karc

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

  • 1 Sylwester Zbigniew Pruś
  • 2 Monika Żaneta Wysocka
  • 3 Daniel Jan Borczyk
  • 4 Paweł Krystian Ostrowski
  • 5 Jolanta Maria Krzywkowska
  • 6 Kamila Anna Michalska
  • 7 Natalia Edyta Chmielewicz
  • 8 Maksym Zyskowski

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

  • 1 Wojciech Wiesław Przybylski
  • 2 Aneta Maria Borkowska
  • 3 Wojciech Henryk Szwejk
  • 4 Małgorzata Rybakowska
  • 5 Kazimierz Andrzej Derdowski
  • 6 Małgorzata Maria Kłos
  • 7 Marianna Grahn
  • 8 Andrzej Młot

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • 1 Anna Teresa Gwiazda
  • 2 Karol Roman Guzikiewicz
  • 3 Wojciech Helmin
  • 4 Danuta Teresa Sikora
  • 5 Maciej Zbigniew Merkisz
  • 6 Teresa Komosa
  • 7 Jarosław Józef Iwaszkiewicz
  • 8 Sławomir Krzysztof Kizer

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

  • 1 Anna Maria Kołakowska
  • 2 Artur Krzysztof Zienkiewicz
  • 3 Piotr Jan Błaszkowski
  • 4 Marcin Malicki
  • 5 Małgorzata Róża Łangowska
  • 6 Grzegorz Mateusz Nowak
  • 7 Jakub Szymon Goździewski
  • 8 Krystyna Halina Zach

KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

  • 1 Marek Przemysław Weryszko
  • 2 Krystyna Dorota Ejsmont
  • 3 Igor Skórzybót
  • 4 Karol Liliana López-Valero
  • 5 Roman Waldemar Baprawski
  • 6 Aleksandra Maria Świeczkowska
  • 7 Magdalena Maria Popowska

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

  • 1 Anna Maria Zalewska
  • 2 Magdalena Ewa Nieciecka
  • 3 Urszula Mikołajun
  • 4 Jacek Filasek
  • 5 Jan Zdzisław Morzy
  • 6 Jakub Wojciech Zajder

Okręg 4
powiat kartuski, powiat kościerski, powiat gdański, powiat starogardzki

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

  • 1 Anna Górska
  • 2 Jacek Ignacy Słupecki
  • 3 Aleksandra Grażyna Cacha
  • 4 Leszek Grzegorz Chmara
  • 5 Anna Zajączkowska
  • 6 Maciej Leczkowski
  • 7 Jagoda Maria Kościelniak
  • 8 Stanisław Marek Głąbiński
  • 9 Katarzyna Iwona Vitkovska

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

  • 1 Ryszard Jan Świlski
  • 2 Sylwia Justyna Laskowska-Bobula
  • 3 Paweł Trawicki
  • 4 Rafał Marek Neumann
  • 5 Marzena Halina Barton
  • 6 Grzegorz Tomasz Świtała
  • 7 Hanna Ewa Bylińska
  • 8 Agnieszka Katarzyna Ciesielska
  • 9 Danuta Bogumiła Rek

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

  • 1 Edmund Kazimierz Stachowicz
  • 2 Barbara Grażyna Kawińska
  • 3 Władysław Andrzej Krugły
  • 4 Alina Nakielska
  • 5 Stanisław Andrzej Rudziński
  • 6 Grażyna Ewa Damps
  • 7 Grzegorz Jóźwik
  • 8 Sara Paula Mocarska
  • 9 Grażyna Teresa Czubala

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

  • 1 Tomasz Piotr Narożnik
  • 2 Jarosław Guss
  • 3 Daniel Zydek
  • 4 Sylwia Joanna Izydorczyk
  • 5 Joanna Helena Kowalczyk
  • 6 Kaja Katarzyna Dyszelewska
  • 7 Anna Kiraga
  • 8 Regina Marta Hirsz-Rompa
  • 9 Beniamin Dawid Orland

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

  • 1 Michał Dyszer
  • 2 Arkadiusz Krzysztof Świeczkowski
  • 3 Alicja Kotłowska
  • 4 Łukasz Jakubek
  • 5 Iwona Gabriela Świeczkowska
  • 6 Krzysztof Michalski
  • 7 Paulina Anna Wyczlińska
  • 8 Szymon Kacper Stachowiak
  • 9 Danuta Maria Kamień

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

  • 1 Dariusz Franciszek Męczykowski
  • 2 Lucyna Kinga Herold-Wąs
  • 3 Tomasz Dorniak
  • 4 Maria Jolanta Daszkiewicz
  • 5 Leszek Michalak
  • 6 Janina Maria Dąbek-Stobierska
  • 7 Czesław Cichocki
  • 8 Alina Barbara Radowska
  • 9 Bogdan Jan Kurecki

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • 1 Piotr Mariusz Karczewski
  • 2 Sylwia Ewa Leyk
  • 3 Magdalena Joanna Sroka
  • 4 Piotr Roman Zwara
  • 5 Anna Magdalena Kempa
  • 6 Marek Jerzy Fanslau
  • 7 Zbigniew Marian Zgaiński
  • 8 Ryszard Stanisław Jędrzejczak
  • 9 Olena Pilkiewicz

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

  • 1 Dawid Stanisław Winiarski
  • 2 Karolina Monika Ebertowska
  • 3 Mateusz Michał Lemka
  • 4 Beata Katarzyna Goździewska
  • 5 Bartłomiej Wojciech Głowacki

KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

  • 1 Mirosław Józef Górski
  • 2 Joanna Zofia Baum
  • 3 Marek Aleksander Wensierski
  • 4 Iwona Tatarek
  • 5 Renata Maria Wangler
  • 6 Tadeusz Jabłoński

Okręg 5
powiat tczewski, powiat nowodworski, powiat malborski, powiat sztumski, powiat kwidzyński

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

  • 1 Szymon Tomasz Andrzejewski
  • 2 Sara Maria Prussak
  • 3 Mateusz Paweł Lipowicz
  • 4 Violetta Barbara Martela
  • 5 Jacek Jędrzejczyk
  • 6 Zofia Marianna Pilecka
  • 7 Wojciech Hryniewski

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

  • 1 Zenon Jerzy Odya
  • 2 Ewa Maria Marcińska
  • 3 Jerzy Kozdroń
  • 4 Monika Emilia Sobczyńska
  • 5 Mariusz Śledź
  • 6 Joanna Dulska
  • 7 Anita Monika Czarniecka

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

  • 1 Andrzej Stanisław Śnieg
  • 2 Marzena Justyna Jaroszewska
  • 3 Aleksander Marian Kirszenstein
  • 4 Krystyna Mocarska
  • 5 Zbigniew Jan Michałek
  • 6 Aleksandra Izabela Walejko
  • 7 Adam Karaś

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

  • 1 Allan Leon Szałabski
  • 2 Jolanta Ewa Rodziewicz-Klawińska
  • 3 Mateusz Stopka
  • 4 Magdalena Maria Paczkowska
  • 5 Stanisław Leszek Ptak
  • 6 Agnieszka Jankowska
  • 7 Jerzy Luty

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

  • 1 Marcin Piotr Krzywkowski
  • 2 Krystian Preiss
  • 3 Szymon Piotr Tecław
  • 4 Sławomir Michał Andrzejewski
  • 5 Lidia Chylińska
  • 6 Magdalena Stupkiewicz
  • 7 Marta Gurbowicz

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

  • 1 Józef Leon Sarnowski
  • 2 Maria Urszula Pawłowska
  • 3 Tomasz Świerczek
  • 4 Urszula Komosińska
  • 5 Ryszard Rabeszko
  • 6 Beata Maria Warsińska
  • 7 Tadeusz Biliński

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • 1 Arwid Marek Żebrowski
  • 2 Wojciech Norbert Szramowski
  • 3 Marta Cymańska
  • 4 Ewelina Maria Pałubicka
  • 5 Zuzanna Iga Stec
  • 6 Jan Antoni Wieczorek
  • 7 Andrzej Semborowski

KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

  • 1 Marcin Wojciech Ugorenko
  • 2 Marcin Stanisław Landowski
  • 3 Magdalena Jadwiga Piepiórka
  • 4 Sylwia Katarzyna Sugier
  • 5 Patryk Bogdan Górecki
  • 6 Krystyna Teresa Kosiorek

Wybory samorządowe 2018. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Ostateczne wyniki wyborów samorządowych 2018 zostaną prawdopodobnie podane nie wcześniej niż na przełomie wtorku i środy. - Wszystko wskazuje na to, że przy dużej frekwencji będzie więcej czasu potrzebne do liczenia głosów. Może to być nawet czwartek – mówił podczas niedzielnej konferencji PKW jej przewodniczący sędzia Wojciech Hermeliński.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 5

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

g
gilda27
W dniu 28.10.2018 o 13:58, Wiedźma:-) napisał:

Andy, czy kiedykolwiek w słupskiej PO działo się dobrze?Nie pamiętam.Wspierani są głosami wyborców i spoczywają na laurach.

Odkąd Tusku poszedł do PU Platforma się sypie. Buta, arogancja i lenistwo doprowadzą do tego, że skończą jak SLD. Kompletnie nie mają pomysłu na siebie. Tylko i wyłącznie im zawdzięczamy to, co mamy teraz.

Proszę o powstanie. Sztandar wyprowadzić.

A
Andy

Źle się dzieje w słupskiej PO. Z okręgu 1 obejmującego m.in. Słupsk do sejmiku wybrano czterech radnych, a nie wybrano jedynego reprezentanta Słupska - zajmującego 3 pozycję ma liście pana Dadela. Czy naprawdę słupska PO nie miała lepszego kandydata na radnego? Sam głosując na listę PO z pełną premedytacją nie głosowałem na pana Dadela pamiętając mu jego pomysły na "karanie" mieszkańców gmin sąsiadujących ze Słupskiem. Takiego radnego w sejmiku wojewódzkim to ja nie potrzebuję i jak widać nie jestem odosobniony w ocenie tego pana.

s
sWINIAK

cZYLI PRZEZ TE KILKA DNI TAK JAK W 1989 BĘDZIE TRWAŁO USTALANIE KTO MA GDZIE SIEDZIEĆ. TO JEST KU... XXI WIEK!!!! KLIKA DNI DZIADKI LEŚNE Z PKW POTRZEBUJĄ NA NAUCZENIE SIĘ DODAWANIA?

P
Pesymista

I będziemy mieli Polskę posklejaną taśmą klejącą ...

a
as

a potem wielkie zdziwienie

Dodaj ogłoszenie