Wyniki rekrutacji do szkół średnich. Ogłoszono, kto dostał się do liceum, technikum czy szkoły zawodowej! Teraz czas na złożenie dokumentów

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Rekrutacja do szkół średnich 2021/2022. Wyniki ogłoszono 22.07.2021 roku.
Rekrutacja do szkół średnich 2021/2022. Wyniki ogłoszono 22.07.2021 roku. Lukasz Gdak / zdjęcie ilustracyjne
Udostępnij:
Ósmoklasiści poznali w czwartek, 22.07.2021 roku wyniki rekrutacji do liceów i techników. Niepewność, która ciążyła im przez długie tygodnie, dzisiaj znikła, z pozytywnym lub negatywnym wynikiem. Do 30 lipca uczniowie będą musieli potwierdzić swoją wolę uczenia się w danej szkole poprzez złożenie oryginałów stosownych dokumentów.

Rekrutacja do szkół średnich na rok szkolny 2021/2022. Ogłoszenie wyników

Data ogłoszenia wyników rekrutacji była jedna dla całego kraju. O zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu do wybranej szkoły uczniowie dowiedzieli się w czwartek, 22 lipca. Informacji na ten temat należało szukać na stronach internetowych wybranych szkół lub bezpośrednio w danej szkole. Były również dostępne na platformie VULCAN, gdzie każdy ósmoklasista posiada własne konto, a także w aplikacji mobilnej eLO! 2021.

Do 30 lipca w wybranej placówce należy złożyć świadectwo ukończenia szkoły oraz oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. W przypadku szkół zawodowych, w terminie tym należy złożyć również zaświadczenie lekarskie informujące o braku przeciwwskazań do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz do kierowania pojazdami, a także orzeczenie psychologiczne o braku takich przeciwwskazań.

W przypadku niemożności złożenia dokumentów w tym terminie, uczeń zmuszony jest do poinformowania o problemach dyrektora szkoły, jednak nie później niż do 20 sierpnia. Musi podać jednak przyczynę niedotrzymania pierwotnego terminu i donieść wymagane dokumenty najpóźniej do 24 września. Nieprzedłożenie dokumentów będzie wówczas równoznaczne z rezygnacją nauki w wybranej placówce.

Oto lista najlepszych liceów 2021 w Gdańsku! Czy Wasze pociechy uczęszczają do którejś z nich?

Oto najlepsze licea w Gdańsku! Ranking Szkół Średnich 2021 w...

Rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2021/2022. Druga szansa dla nieprzyjętych

Wiadomo, że w części szkół zwolnią się jeszcze miejsca, bo nie wszyscy uczniowie zdecydują się na szkoły, do których się zakwalifikowali. Dlatego w miarę zwalniania się miejsc, szkoły będą przyjmować osoby, którym zabrakło najmniej punktów.

Ostateczne listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do placówek zostaną ogłoszone 2 sierpnia - wówczas pojawią się na stronie internetowej szkoły lub zostaną w niej wywieszone. Kolejnego dnia rozpocznie się natomiast rekrutacja uzupełniająca na pozostałe wolne miejsca.

Rekrutacja uzupełniająca potrwa do 5 sierpnia. 16 sierpnia szkoły podadzą do wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w rekrutacji uzupełniającej. Między 17 a 20 sierpnia będą zmuszeni potwierdzić wolę przyjęcia do danej szkoły. 23 sierpnia szkoły opublikują listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych w rekrutacji uzupełniającej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Z czym mierzą się tegoroczni maturzyści?

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie