Polecamy
  Co robić w weekend?

  Propozycje imprez weekendowych w Trójmieście i na Pomorzu

  Rozwiń
  Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 na Pomorzu. Największe...

  Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 na Pomorzu. Największe problemy uczniom sprawiła matematyka. Najlepiej poszedł egzamin z języka polskiego

  Monika Jankowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 na Pomorzu

  Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 na Pomorzu ©Piotr Hukalo

  Uczniowie III klas gimnazjum poznali wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018. Młodym Pomorzanom najgorzej poszło z matematyki. Do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło ponad 22 tys. uczniów z naszego województwa.
  Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 na Pomorzu

  Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 na Pomorzu ©Piotr Hukalo

  Egzamin gimnazjalny 2018 składał się z trzech części. W części pierwszej – humanistycznej – gimnazjaliści rozwiązywali zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego, a w części drugiej – matematyczno-przyrodniczej – zadania z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii oraz z matematyki. W trzeciej części uczniowie rozwiązywali zadania z wybranego języka obcego na poziomie podstawowym albo na poziomie podstawowym i rozszerzonym (obowiązkowo ci, którzy danego języka uczyli się także w podstawówce , a dodatkowo ci, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności).

  Wszystko na temat: egzaminu gimnazjalnego 2018 - arkusze, odpowiedzi, komentarze

  Egzamin gimnazjalny 2018. Jak zdali uczniowie z Pomorza?  Jak z egzaminem gimnazjalnym poradzili sobie młodzi Pomorzanie? Tego dowiedzieliśmy się w piątek, 15.06.2018.

  Zobacz: Jak sprawdzić wynik egzaminu gimnazjalnego? Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 w internecie [logowanie online]  Najlepiej poszło im z języka polskiego. Średnio zdobyli 67 proc. punktów. Nie najgorzej było też z historią - 58 proc. punktów. Największe trudności sprawiały za to przedmioty przyrodnicze - średnio 55 proc. pkt i matematyka - zaledwie 52 proc.

  WARTO PRZECZYTAĆ NA PORTALU NASZEMIASTO. PL

  Egzamin gimnazjalny 2018. Z czym uczniowie mieli trudności?  - Z matematyki najtrudniejsze okazało się zadanie na dowodzenie, które wymagało znajomości pojęcia mediany, a także samodzielnej analizy problemu i przedstawienia argumentacji matematycznej, natomiast z geografii – zadanie dotyczące związku głównych cech klimatu Polski z czynnikami je kształtującymi - mówi Irena Łaguna, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. - W części humanistycznej z języka polskiego trudność sprawiło uczniom między innymi zadanie sprawdzające funkcjonalne wykorzystanie wiadomości z zakresu świadomości językowej, a z historii zadanie dotyczące chronologii historyczne - dodaje.

  Natomiast z j. angielskiego - najczęściej wybieranego j. obcego - pomorscy uczniowie uzyskali średnio: na podstawie 67 proc. a na rozszerzeniu - 52 proc.

  Zobacz jak przeliczyć procentowy wynik egzaminu gimnazjalnego na punkty


  Egzamin gimnazjalny 2018. Jak wypadło Pomorze na tle kraju?


  Jak wyniki naszych gimnazjalistów kształtują się na tle kraju? Jest nieco gorzej niż ogólnopolska średnia, która z j. polskiego wynosi 68 proc., z historii i społeczeństwa - 59 proc., a z przedmiotów przyrodniczych - 56 proc. Z matematyki ogólnopolska średnia wynosi dokładnie tyle samo, co na Pomorzu - czyli wspomniane już 52 proc. Średnia w kraju z j. angielskiego na podstawie jest o jeden punkt procentowy wyższa niż na Pomorzu, za to z rozszerzenia, podobnie jak w przypadku matematyki, średnia w naszym województwie i w całym kraju jest identyczna.

  Egzamin gimnazjalny 2018. Jak wyniki oceniają dyrektorzy szkół?  - Tradycyjnie, są uczniowie, którzy są zadowoleni, ale są też tacy, którzy nie cieszą się z wyników. Więcej jednak jest tych zadowolonych. Najlepszy wynik, bo 71 proc. mamy z j. polskiego, najsłabiej wypadła matematyka. Uważam, że dobrze wypadł j. obcy, szczególnie część podstawowa – średnia dla naszej szkoły jest w granicach 75 proc. Ogólnie dominuje zadowolenie. W mojej ocenie egzamin był łatwiejszy niż ubiegłoroczny – mówi Henryk Knospe, dyrektor SP nr 43 z oddziałami gimnazjalnymi w Gdańsku.

  Uwaga gimnazjaliści! Czas na złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły średniej czy branżowej mija 20 czerwca 2018
  .

  Zobacz też:

  Zobacz również:


  Zobacz też: Egzamin gimnazjalny 2018 w II Podstawowo - Gimnazjalnym Zespole Szkół Społecznych STO
  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Egzamin Gimnazjalny do najtrudniejszych nie należał.

  Anonim (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Ucząc się sumiennie od klasy pierwszej gimnazjum przez kolejne lata przerabiany jest materiał umożliwiający uczniowi zdobycie maksymalnej ilości punktów. Fakt faktem egzamin sam w sobie jest dość...rozwiń całość

  Ucząc się sumiennie od klasy pierwszej gimnazjum przez kolejne lata przerabiany jest materiał umożliwiający uczniowi zdobycie maksymalnej ilości punktów. Fakt faktem egzamin sam w sobie jest dość szczegółowy, czytając same polecenia można popaść w zakłopotanie. Nie przeszkadza to natomiast w rozwiązywaniu samego testu. Jeżeli dziecko nie będzie samo od siebie wymagało to wyniki będą jakie będą czyli "średnie". Niestety dzieci z roku na rok są coraz bardziej leniwe co sprowadza się do uzyskiwania zadowalających (niższych niż mogłyby uzyskać) lub niezadowalających wyników.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo