Wyjdą do mieszkanców

  Wyjdą do mieszkanców

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Rozpoczyna się kolejna seria spotkań władz Sopotu z mieszkańcami miasta. Władze kurortu chcą zasięgnąć opinii sopocian na temat planów stworzenia nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.
  Urzędnicy zdecydowali się wyjść z dyskusją poza mury magistratu. Pierwsze z dwóch planowanych na najbliższe dni spotkań odbędzie się już dziś o godzinie 17, na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego, w świetlicy przy ulicy Mikołaja Reja 21. Kolejne przewidziane jest za tydzień, również o godzinie 17, tym razem jednak w sali gimnastycznej III Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie.
  - W lutym spotkania odbywały się w siedzibie Urzędzie Miasta głównie dlatego, iż nakładały się na prowadzone konsultacje dotyczące zmiany granic miasta - wyjaśnia Magdalena Jachim, rzecznik sopockiego magistratu. - Teraz, kiedy możemy z dyskusją wyjść do mieszkańców, robimy to. Liczymy, iż w ten właśnie sposób więcej osób będzie mogło wyrazić swoje zdanie odnośnie naszych planów.
  A te obejmują między innymi stworzenie między aleją Niepodległości a torami kolejowymi tak zwanej osi administracji i biznesu, budowę mariny w kształcie wyspy, likwidację ogródków działkowych na terenie Doliny Świemirowskiej, czy wreszcie zagospodarowanie Łazienek Północnych oraz kompleksu parkowego przy ulicy Goyki. Żeby wprowadzić te plany w życie, potrzebne jest dokonanie zmian w studium zagospodarowania miasta. Nim urzędnicy zaczną zmieniać dokument, co zapowiadane jest na jesień tego roku, najpierw chcą poznać zdanie mieszkańców miasta.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo