Wygrane Vistalu i MMTS Kwidzyn

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia wygrały w Elblągu ze Startem po dogrywce 29:26, a szczypiorniści MMTS Kwidzyn pokonali w Puławach Azoty - również po dogrywce - 31:29. W obu rywalizacjach o brązowe medale mistrzostw Polski jest remis 1:1, a gra toczy się do trzech zwycięstw. Kolejne dwa spotkania w Gdyni i Kwidzynie.

Drugi mecz w Elblągu przyniósł drugą dogrywkę. Start zaczął od prowadzenia 5:3, ale potem to Vistal miał trzy bramki przewagi, a po pierwszej połowie nawet cztery. W drugiej połowie drużyna z Gdyni odskoczyła na pięć trafień i powtórzyła się sytuacja z pierwszego spotkania. Start zaczął odrabiać straty i doprowadził do dogrywki. O ile w sobotę w dodatkowym czasie gry dominowały elblążanki, to tym razem górą był Vistal. Kolejne spotkania rozegrane zostaną w Gdyni jeśli Vistal wykorzysta atut własnego boiska, to stanie na najniższym stopniu podium.

Start Elbląg - Vistal Gdynia 26:29 (24:24, 12:16, d. 2:5)

Start: Szywerska, Warywoda - Balsam 2, Dankowska 3, Waga 4, Jędrzejczyk 5, Matuszczyk 3, Kwiecińska, Szopińska, Gerej, Lisewska 6, Muchocka 2, Andrzejewska 1

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 7, Urbaniak, Galińska 6, Dorsz 3, Kobylińska 2, Stanulewicz 2, Olszowa, Zych 5, Kozłowska 1, Tasic, Matieli 3

MMTS zaczął dobrze mecz w Puławach, bo prowadził 3:1, a potem 11:8. Słabsza gra w końcówce pierwszej połowy sprawiła, że drużyna Azotów doprowadziła do wyrównania. W drugiej połowie sytuacja była odwrotna, bo to gospodarze wygrywali 18:16, a w 51 minucie 22:19. Tym razem MMTS musiał gonić i zrobił to na tyle skutecznie, że doprowadził do dogrywki. W niej świetnie bronił bramkarz kwidzynian, Paweł Kiepulski. MMTS wygrał, wyrównał stan rywalizacji i teraz w Kwidzynie walczyć będzie o brązowy medal.

Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 29:31 (12:12; 26:26, d. 3:5)

Azoty: Bogdanow, Zapora - Masłowski 5, Prce 5, Orzechowski 5, Krajewski 4, Kubisztal 4, Grzelak 3, Skrabania 2, Sobol 1, Petrovsky, Kuchczyński, Przybylski

MMTS: Dudek, Kiepulski - Genda 7, Nogowski 7, Seroka 5, Janiszewski 4, Mroczkowski 3, Klinger 2, Zadura 2, Rosiak 1, Peret, Szpera.