Wygrana w wielkim stylu [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Kaszubia po bardzo ciekawym pojedynku z Gedanią Gdańsk zainkasowała komplet punktów.

Kaszubia bardzo dobrze rozpoczęła mecz od pierwszych minut. Szczególnie aktywne było lewe skrzydło, które zagrażało bramce przyjezdnych. W 20 minucie biało-bordowi mogli wyjść na prowadzenie, jednak na posterunku czuwał golkiper Gedanii. Pięć minut później w znakomitej sytuacji podbramkowej znalazł się Filip Bobowski, który został sfaulowany w polu karnym. Sędzia bez namysłu wskazał jedenasty metr. Na pierwszą bramkę rzut karny zamienił grający trener - Michał Drzymała. Zawodnicy Gedanii szybko chcieli odpowiedzieć zdobyciem wyrównującej bramki, ale defensywa biało-bordowych nie popełniała żadnych błędów. W 39 minucie zawodnicy Kaszubii, a także kibice mogli cieszyć się ze zdobycia drugiego gola. Przepięknym strzałem z 16 metrów popisał się Błażej Wenta. Bramkarzowi gości nie pozostało nic innego, jak tylko wyciągnąć futbolówkę z siatki. Wynikiem 2:0 zakończyła się pierwsza odsłona spotkania.

W drugiej partii obraz gry w wykonaniu naszej drużyny nie uległ zmianie. Podopieczni Janusza Kafarskiego i Michała Drzymały, mimo dwubramkowej przewagi, nie popełniali błędów i dążyli do podwyższenia rezultatu. Ta sztuka udała im się w 80 min. Ponownie na listę strzelców wpisał się Michał Drzymała. Goście w 84 min. zdobyli honorową bramkę. Za tydzień, 6 listopada, Duma Kaszub rozegra wyjazdowe spotkanie z rezerwami Bytovii Bytów.