Wygrana, remis i przegrana w rugby

Adam Mauks
Mimo prowadzenia 13:0 Arka przegrała w Łodzi z mistrzami Polski! Przez 30 minut meczu grała znakomicie, pierwsze punkty straciła tuż przed końcem pierwszej połowy. W drugiej części na boisku istniała tylko jedna drużyna i - niestety- nie była to Arka.

Tym razem z wiatrem grali łodzianie, którzy mieli w swoich szeregach Kamila Bobryka i Kacpra Ławskiego, skutecznie rozbijających gdyńską obronę. Biało-zieloni nie zawiedli w Lublinie i wygrali z Budowlanymi, choć w tym przypadku przydałby się bonusowy punkt. Zwłaszcza że w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Lechia zmierzy się z Budowlanymi Łódź. Gdańszczanie mogą zająć 1. miejsce, ale muszą z nimi wygrać za pięć punktów, a dodatkowo powinni to zrobić różnicą co najmniej 15 "oczek" punktów. Wtedy wyprzedziliby łodzian lepszym bilansem spotkań. Nie udało się wygrać rugbistom Ogniwa z Orkanem, a to oznacza, że sopocianie najprawdopodobniej będą musieli grać w barażach o byt w ekstralidze i to na boisku rywala (7. drużyny sezonu zasadniczego).

Budowlani Lublin - Lechia Gdańsk 17:26 (8:19)

Punkty dla Lechii: Jurij Buhało 16, Piotr Jurkowski 5, Patryk Narwojsz 5.

Lechia: Witoszyński, Czaika, Kaszuba - Kulakivskij, Wantoch-Rekowski - Hedesz, Płonka, Polianskyj - Piszczek - Buhało - Kwiatkowski, Wilczuk, Rokicki, Narwojsz - Jurkowski oraz Odoliński, Krzewicki, Doroszkiewicz, Zieliński, Kirsanow, Kuźmiński, Zajkowski.

Budowlani Łódź - Arka Gdynia 29:13 (7:13)

Punkty dla Arki: Beka Tsiklauri 8, Rafał Kwiatkowski 5.

Arka: Ruszkiewicz, Wojaczek, Wilczuk - Skindel, Nowak - Kwiatkowski, Łomakin, P. Dąbrowski - Szostek - Tsiklauri - Motyl, Podolski, Chromiński, Krieczun - Kvernadze oraz Bartkowiak, Kałduński, Andrzejczuk, Głuszek, Raszpunda, M. Dąbrowski, Zaradzki.

Ogniwo Sopot - Orkan Sochaczew 5:5 (5:0)

Punkty dla Ogniwa: Jakub Irla 5.

Ogniwo: M. Plich, Irla, Wojtkuński - Anuszkiewicz, Graban - Węgierski, Zeszutek, Rogowski - Zakaszewski - Nowosz - Kowalczyk, Olszewski, Przychocki, Krause - Cackowski oraz Rzepkowski, D. Plich, Zając, Pietryk, Iwańczuk.