Wygrana a z liderem [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Szczypiornistki UKS PCM Kościerzyna po bardzo dobrym meczu pokonały AZS AWF Łączpol Gdańsk - lidera grupy spadkowej Superligi.

Przed meczem nastroje w obozie kościerskiej drużyny nie były najlepsze, ponieważ w 22 kolejce spotkań UKS przegrał mecz z najsłabszą drużyną rundy zasadniczej Olimpią Beskid Nowy Sącz 25:30. Zawody w kościerskiej Sokolni bardzo dobrze zaczęły akademiczki z Gdańska. Po dwóch szybkich akcjach prowadziły 3:0. Kościerzynianki w pierwszych minutach popełniały dużo błędów i w efekcie przyjezdne nie miały większych kłopotów z rozmontowaniem obrony miejscowych. Jednak po kilkunastu minutach odrobiły straty i wyszły w 11 minucie na prowadzenie 4:3. Od tego momentu toczył się wyrównany bój, który zakończył się wygraną gdańszczanek pierwszej odsłony 11:10.

Drugą partię znakomicie rozpoczęły kościerzynianki, które uwierzyły, że są w stanie pokonać lidera grupy spadkowej Superligi. Znakomicie radziła sobie tradycyjnie Justyna Belter, która w całym spotkaniu rzuciła 8 bramek. Bardzo dobrze zaprezentowały się też Agnieszka Łazańska, Kamila Konofał i Agnieszka Białek. Każda z nich zaliczyła po 4 trafienia. W gdańskiej ekipie najlepiej rzucającą była Weronika Hartman, która sześciokrotnie pokonywała bramkarki UKS-u. Kościerski zespół nie stracił zimnej gry i w efekcie wygrał 27:22.